Inter: Czterech kandydatów na następcę Lautaro Martíneza

2020-04-17 16:36:54; Aktualizacja: 4 lata temu
Inter: Czterech kandydatów na następcę Lautaro Martíneza
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: La Gazzetta dello Sport

„La Gazzetta dello Sport” pisze o czterech napastnikach, którzy mogliby wypełnić lukę w zespole Interu po potencjalnym odejściu Lautaro Martíneza.

Argentyńczyk jest priorytetowym celem transferowym Barcelony. „Duma Katalonii” nie chce płacić Interowi 111 milionów euro (za taką kwotę będzie można go kupić w pierwszej części lipca) i oferuje mediolańczykom różnych swoich zawodników. „Nerazzurri” raczej nie zamierzają jednak przeprowadzać wymiany. Czas pokaże, jak zakończy się cała sprawa. Letni transfer Lautaro z pewnością jest możliwy.

„La Gazzetta dello Sport” podaje, że w przypadku odejścia Argentyńczyka do Interu mógłby trafić ktoś z czwórki Timo Werner (RB Lipsk) - Luka Jović (Real Madryt) - Anthony Martial (Manchester United) - Victor Osimhen (Lille).

Numerem jeden jest Werner. Do końca kwietnia jego podpis można zapewnić sobie za 60 milionów euro. Po tym terminie trzeba będzie negocjować z Lipskiem. Kwota zapewne wzrośnie, a trzeba pamiętać, że 24-letniego Niemca chce u siebie również Liverpool.

O Martiala Inter wypytywał już w zeszłym roku. Teraz temat wraca. Warto dodać, że 24-letni Francuz rozgrywa nieco lepszy sezon. Do tej pory strzelił 16 goli i zanotował pięć asyst.

Tego samego nie można napisać o Joviciu, który trafił do siatki raptem dwa razy. W przypadku napastnika Realu Madryt w grę wchodziłoby wypożyczenie z opcją wykupu. Na taką formę rozstania z Victorem Osimhenem (18 bramek i sześć ostatnich podań) na pewno nie zgodzi się Lille.