Inter dalej swoje. Jest oferta za Lukaku!

Inter dalej swoje. Jest oferta za Lukaku!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Inter Mediolan złożył konkretną propozycję za Romelu Lukaku.

Działacze „Nerazzurrich” nieco przestraszyli się tego, iż Juventus może „podkraść” im belgijskiego napastnika, dlatego postanowili uderzyć wcześniej ze swoją propozycją. Jeszcze wczoraj włoskie media informowały, że do Manchesteru ma się udać delegacja dyrektorów Interu, a tymczasem „Sky Sport Italia” informuje, że ekipa z Old Trafford otrzymała ofertę ze strony mediolańczyków.

Trenerowi Antonio Conte bardzo zależy na tym transferze, ale Inter mimo to stara się wynegocjować jak najkorzystniejsze dla siebie warunki. Najnowsza propozycja ma wynosić łącznie 70 milionów euro, ale płatność będzie rozłożona. Najpierw przelane ma zostać 10 milionów, które są zapłatą za samo wypożyczenie snajpera. W umowie znalazłaby się klauzula obowiązkowego wykupu - pierwsza rata (30 milionów) zostałaby opłacona w 2020 roku, a pozostała część zapłaty w 2021.

Jak na razie władze Manchesteru United nie odpowiedziały na tę propozycję, ale warto zauważyć, że jeśli chodzi o wycenę piłkarza, ze strony Interu niewiele się zmieniło. Informacje o podobnej propozycji, która wtedy była dopiero przygotowywana, pojawiały się już dwa tygodnie temu. Taka zwłoka może wynikać z tego, iż „Beneamata” nieustannie czeka na rozwój wydarzeń w związku ze sprzedażą Mauro Icardiego.

Taka kwota oferowana przez Włochów może się wydawać dość niska, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że gracz trafił na Old Trafford za 85 milionów euro. Manchester United nie czuje potrzeby większych sprzedaży i choć może zgodzić się na transfer Lukaku, wątpliwe, by zgodził się na sprzedaż gracza za sumę niższą od tej, za którą go sprowadził.

Inter nie zaprzestaje jednak starań, bowiem za rogiem czai się wspomniany wcześniej Juventus. W międzyczasie „Nerazzurri” usilnie starają się spieniężyć kartę zawodniczą swojego byłego kapitana. Najbardziej zainteresowani pozostają Napoli oraz „Bianconeri”, lecz działacze obu klubów doskonale zdają sobie sprawę z trudnego położenia mediolańczyków w tej kwestii i liczą na bardzo okazyjną cenę.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy