Inter Mediolan: Conte nie próżnuje. W weekend mistrzostwo i już naciska na transfery

Inter Mediolan: Conte nie próżnuje. W weekend mistrzostwo i już naciska na transfery fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Antonio Conte przekazuje działaczom Interu Mediolan swoje plany na wzmocnienia zespołu.

„Nerazzurri” oficjalnie przerwali hegemonię Juventusu na krajowym podwórku, wywalczając Scudetto po dziewięciu latach dominacji turyńczyków. Antonio Conte nie zamierza jednak na tym poprzestawać i choć do końca rozgrywek pozostało jeszcze kilka meczów, już planuje dalszy rozwój swojego projektu. Wszystkiemu przygląda się redakcja „La Gazzetta dello Sport”.

Kluczową kwestią jest... przyszłość samego Conte. Kontrakt szkoleniowca obowiązuje do końca przyszłego sezonu, dlatego klub musi poważnie przemyśleć kwestię dalszej współpracy z Włochem. Z jednej strony, jeśli trener miałby odejść, działacze muszą rozsądnie dysponować środkami na rynku, by nie tylko spełniać jego zachcianki. Z drugiej jednak, Conte już w Juventusie pokazał, że potrafi niespodziewanie opuścić drużynę, jeśli zarząd nie spełnia jego oczekiwań transferowych.

Spotkanie w tej sprawie ma się odbyć za około dwa tygodnie, tymczasem Conte robi swoje i zgłasza swoje postulaty. Priorytetem jest dla niego zatrzymanie kluczowych zawodników, nawet kosztem mniejszych środków na wzmocnienia. Niemniej, w składzie z pewnością dojdzie do kilku roszad.

Mimo wcześniejszych spekulacji, trenerowi bardzo zależy na wzmocnieniu obsady bramki. Samir Handanović wciąż cieszy się zaufaniem na San Siro, ale jego czas powoli dobiega końca. Giuseppe Marotta, dyrektor sportowy Interu, planuje wykonać podobny manewr, jak uczynił to w Juventusie, kiedy to na sezon przed odejściem Gianluigiego Buffona, sprowadził Wojciecha Szczęsnego, który z pozycji rezerwowego wskoczył do pierwszego składu na stałe. W rolę Polaka mogliby się wcielić Juan Musso z Udinese lub Marco Silvestri z Hellasu Verona.

W przypadku bramkarzy, Interowi zależy na stosunkowo prostych rozwiązaniach, które zapewniłyby pewność obsady między słupkami, ale jednocześnie dawałyby pole pod ewentualne dalsze wzmocnienia. Zwłaszcza, że większe wydatki mogą przynieść inne pozycje.

Conte chciałby wzmocnić swoje lewe skrzydło i tutaj ma kilka opcji do wyboru. Na celowniku od dawna są Marcos Alonso oraz Emerson Palmieri, obaj występujący aktualnie w Chelsea FC. Obserwowany jest jednak również gracz Eintrachtu Frankfurt, Filip Kostić.

Bardzo istotną kwestią pozostaje również formacja ataku. Szkoleniowcowi zależy na sprowadzeniu zawodnika, który mógłby konkurować z Romelu Lukaku. Tu najprawdopodobniejszą opcją byłby łączony z klubem już zeszłego lata Edin Džeko. Działacze wstrzymują się jednak z konkretnymi działaniami, ponieważ woleliby sprowadzić kogoś znacznie młodszego. Podobnie wygląda to w przypadku wzmocnień w środku pomocy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy