Inter Mediolan: Debiut Lukaku w Serie A odłożony? Wszystko przez... nadwagę

Inter Mediolan: Debiut Lukaku w Serie A odłożony? Wszystko przez... nadwagę fot. Instagram - Romelu Lukaku
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Romelu Lukaku może nie pojawić się w wyjściowym składzie Interu Mediolan na pierwszy mecz ligowy przeciwko US Lecce.

Reprezentant Belgii zasilił szeregi „Nerazzurrich” w ostatnim dniu trwania letniego okienka transferowego w Anglii i jest kreowany na nowego lidera linii ataku włoskiego klubu.

26-letni napastnik może nie mieć jednak zbyt przyjemnego wejścia do Interu. Lukaku przez problemy zdrowotne nie przepracował okresu przygotowawczego z Manchesterem United i przez większą część czasu trenował indywidualnie lub korzystał z uprzejmości Anderlechtu, gdzie brał udział w zajęciach z drużyną młodzieżową.

Były gracz między innymi Chelsea czy Evertonu robił wszystko, co w jego mocy, aby być jak najlepiej przygotowanym do gry w nowym zespole, ale niestety „Corriere dello Sport” przekonuje, że środkowy napastnik nadal zmaga się z nadwagą i z tego też powodu nie weźmie udziału w meczu otwierającym sezon przeciwko US Lecce (26 sierpnia o godzinie 20:45).

Wspomniane źródło uważa, że obecna waga Belga wynosi 104 kilogramy. Z kolei sztab szkoleniowy wymaga od niego zrzucenia jeszcze przynajmniej pięciu kilogramów.

Lukaku doskonale zdaje sobie sprawę ze swojego trudnego położenia i bierze udział w dodatkowych zajęciach oraz stosuje specjalna dietę, aby móc jak najszybciej być w stanie pomóc drużynie osiągać jak najlepsze wyniki.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy