Inter Mediolan gromi Cagliari i wskakuje na fotel lidera Serie A

Inter Mediolan gromi Cagliari i wskakuje na fotel lidera Serie A fot. Paolo Bona / Shutterstock.com
Sebastian Janus

W niedzielnym meczu Serie A Inter Mediolan rozgromił Cagliari 4-0 i zasiadł na fotelu lidera.

Gorsza forma Napoli i Milanu pozwoliła Interowi Mediolan dogonić czołówkę po słabym początku sezonu. W przypadku niedzielnego zwycięstwa z Cagliari, urzędujący mistrz Włoch mógł wskoczyć na fotel lidera Serie A.

Świetną pracę w Mediolanie wykonuje Simone Inzaghi, który dostał przed sezonem bardzo ciężkie zadanie, jakim było zastąpienie doświadczonego i uznanego w środowisku Antonio Conte, autora sukcesu z poprzedniej kampanii.

Inter Inzaghiego stara się dominować każdego przeciwnika. Gra odważnie i ofensywnie, a to wszystko pomimo straty najlepszego strzelca zespołu w postaci Romelu Lukaku. „Nerazzurri” ponadto, po raz pierwszy od sezonu 2011/2012, awansowali do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Mistrzów.

W niedzielę Inter czekała rywalizacja z Cagliari na San Siro, do której przystępował w roli niekwestionowanego faworyta, bowiem rywal urzędował w strefie spadkowej.

Od pierwszej minuty gospodarze pokazywali swoją wyższość nad Cagliari, jednak udokumentowali ją dopiero po półgodzinie gry. Na 1-0 trafił świetny Lautaro Martínez, który przed przerwą zmarnował szansę na podwyższenie rezultatu nie wykorzystując rzutu karnego. To, czego nie dokonali przed przerwą, „Nerazzurrim” udało się po zmianie stron. Drugą bramkę zdobył Alexis Sánchez, a goście stracili jakiekolwiek nadzieje na korzystny rezultat. Podłamanych rywali skarcili jeszcze Hakan Çalhanoğlu i ponownie Martínez. Ostatnie dwadzieścia minut przebiegło w tempie sparingowym.

Pokaźne zwycięstwo Interu dobrze odzwierciedliło aktualną formę i możliwości zespołu. Dzięki piątej ligowej wygranej z rzędu udało się wskoczyć na fotel lidera Serie A, z jednym punktem przewagi nad sąsiadem z Mediolanu.