Inter Mediolan pracuje nad dwoma wzmocnieniami na sezon 2022/2023

Inter Mediolan pracuje nad dwoma wzmocnieniami na sezon 2022/2023 fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Italia

Inter Mediolan dopiero co potwierdził transfer Robin Gosensa, jest w trakcie zamykania operacji z udziałem Felipe Caicedo, a już myśli o wzmocnieniach na następny sezon. Właśnie miały miejsce spotkania dotyczące sprowadzenia Gianluki Scamakki i Federico Gattiego - podaje Sky Sport Italia.

„Nerazzurri” przez większą część styczniowego okna nie byli aktywni, ale u jego kresu zdecydowanie włączyli wyższy bieg. Ich barwy zasilił lewy obrońca, a niebawem to samo zrobi środkowy napastnik.

Caicedo ma jednak już 33 lat i nie jest to opcja na przyszłość. Nic więc dziwnego, że przybywa na zasadzie wypożyczenia bez opcji kupna.

W kadrze mediolańskiej ekipy jest Edin Džeko, który w marcu będzie obchodził 36. urodziny. Simone Inzaghiemu jest zatem potrzebna świeża krew.

Beppe Marotta, dyrektor generalny do spraw sportu, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Idąc tym tropem, poczyniono pewne kroki w kierunku odmłodzenia zespołu.

64-latek spotkał się w ostatnim czasie z przedstawicielem Sassuolo, aby poruszyć temat angażu Gianluki Scamakki. „Neroverdi” nie chcą się go pobyć w styczniu, ale są otwarci na negocjacje dotyczące przeprowadzki po sezonie. Aby zatem uprzedzić konkurencję, Inter zamierza zapewnić sobie usługi 23-latka już teraz.

To samo dotyczy Federico Gattiego. W przypadku stopera Frosinone w czwartek zaoferowana została suma siedmiu milionów euro. Pracodawca 23-letniego Włocha chciałby jednak, aby operacja stała się faktem już teraz, a piłkarz mógł dokończyć sezon w tym samym klubie na mocy wypożyczenia.

Inter Mediolan wziął się zatem ostro do pracy i myśli nie tylko o tym, co tu i teraz, ale także w perspektywie długofalowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy