Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany!

Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Matteo Darmian może trafić do Interu Mediolan już w styczniu.

30-latek był celem „Nerazzurrich” ubiegłego lata, lecz wówczas nie udało się im osiągnąć porozumienia z Manchesterem United, z czym problemu nie miała za to Parma. „Gialloblu” przelali na konto „Czerwonych Diabłów” 1,5 miliona euro, podpisując z Włochem kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Już wtedy w kuluarach mówiło się, że Parma jest dla Darmiana jedynie przystankiem przed ostatecznym dołączeniem do Interu Mediolan. Początkowo Antonio Conte miał otrzymać swojego byłego podopiecznych z kadry narodowej po zakończeniu bieżącego sezonu, lecz najnowsze wieści sugerują, że transfer może zostać przeprowadzony już w styczniu.

Wskazuje na to chociażby fakt, że na wszechstronnego gracza, który może pokryć każdą pozycję w formacji obronnej, czeka już umowa ważna do końca czerwca 2023 roku. W jej ramach 36-krotny reprezentant „Azzurrich” ma inkasować 1,8 miliona euro. Tym samym, aby operacja doszła do skutku, lider tabeli włoskiej Serie A musi jeszcze porozumieć się z jego obecnym pracodawcą, co jednak powinno być tylko formalnością.

Darmian w trwającej kampanii wystąpił w 14 meczach, notując w tym czasie jedną asystę. W swoim piłkarskim CV ma on takie kluby jak AC Milan, Palermo czy Torino.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy