Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany!

Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Matteo Darmian może trafić do Interu Mediolan już w styczniu.

30-latek był celem „Nerazzurrich” ubiegłego lata, lecz wówczas nie udało się im osiągnąć porozumienia z Manchesterem United, z czym problemu nie miała za to Parma. „Gialloblu” przelali na konto „Czerwonych Diabłów” 1,5 miliona euro, podpisując z Włochem kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Już wtedy w kuluarach mówiło się, że Parma jest dla Darmiana jedynie przystankiem przed ostatecznym dołączeniem do Interu Mediolan. Początkowo Antonio Conte miał otrzymać swojego byłego podopiecznych z kadry narodowej po zakończeniu bieżącego sezonu, lecz najnowsze wieści sugerują, że transfer może zostać przeprowadzony już w styczniu.

Wskazuje na to chociażby fakt, że na wszechstronnego gracza, który może pokryć każdą pozycję w formacji obronnej, czeka już umowa ważna do końca czerwca 2023 roku. W jej ramach 36-krotny reprezentant „Azzurrich” ma inkasować 1,8 miliona euro. Tym samym, aby operacja doszła do skutku, lider tabeli włoskiej Serie A musi jeszcze porozumieć się z jego obecnym pracodawcą, co jednak powinno być tylko formalnością.

Darmian w trwającej kampanii wystąpił w 14 meczach, notując w tym czasie jedną asystę. W swoim piłkarskim CV ma on takie kluby jak AC Milan, Palermo czy Torino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy