Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany!

Inter Mediolan przyśpiesza w sprawie Darmiana. Kontrakt już przygotowany! fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Matteo Darmian może trafić do Interu Mediolan już w styczniu.

30-latek był celem „Nerazzurrich” ubiegłego lata, lecz wówczas nie udało się im osiągnąć porozumienia z Manchesterem United, z czym problemu nie miała za to Parma. „Gialloblu” przelali na konto „Czerwonych Diabłów” 1,5 miliona euro, podpisując z Włochem kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

Już wtedy w kuluarach mówiło się, że Parma jest dla Darmiana jedynie przystankiem przed ostatecznym dołączeniem do Interu Mediolan. Początkowo Antonio Conte miał otrzymać swojego byłego podopiecznych z kadry narodowej po zakończeniu bieżącego sezonu, lecz najnowsze wieści sugerują, że transfer może zostać przeprowadzony już w styczniu.

Wskazuje na to chociażby fakt, że na wszechstronnego gracza, który może pokryć każdą pozycję w formacji obronnej, czeka już umowa ważna do końca czerwca 2023 roku. W jej ramach 36-krotny reprezentant „Azzurrich” ma inkasować 1,8 miliona euro. Tym samym, aby operacja doszła do skutku, lider tabeli włoskiej Serie A musi jeszcze porozumieć się z jego obecnym pracodawcą, co jednak powinno być tylko formalnością.

Darmian w trwającej kampanii wystąpił w 14 meczach, notując w tym czasie jedną asystę. W swoim piłkarskim CV ma on takie kluby jak AC Milan, Palermo czy Torino.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Nenad Bjelica stoi przed dużą szansą. Chorwat bardzo blisko ciekawej posady Juventus z priorytetem transferowym na zimę Juventus z priorytetem transferowym na zimę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy