Inter Mediolan z nowym udziałowcem?! Bogacz chce złożyć ofertę

Inter Mediolan z nowym udziałowcem?! Bogacz chce złożyć ofertę fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Steven Zhang najprawdopodobniej sprzeda ostatecznie przynajmniej część udziałów w Interze Mediolan. Ich nabyciem zainteresowany jest książę Arabii Saudyjskiej - informuje „Corriere dello Sport”.

„Nerazzurri” znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej, co w dużej mierze ma związek z pandemią koronawirusa. Steven Zhang, prezes Suning.com, robi wszystko, aby uratować włoski klub. W efekcie zakończył działalność Jiangsu FC i szuka teraz partnerów do prowadzenia przedstawiciela Serie A.

Jak informują włoskie media, w grę wchodzi sprzedaż mniejszościowego lub większościowego pakietu udziałów w Interze Mediolan. Dotąd faworytem do ich nabycia wydawał się brytyjski fundusz BC Partners, ale według „Corriere dello Sport” podmiotowi wyrosła ogromna konkurencja.

Muhammad ibn Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud, książę Arabii Saudyjskiej, chce nabyć większościowy pakiet i ponoć Saudyjski Fundusz Inwestycyjny jest teraz bliżej dobicia targu z Zhangiem aniżeli Brytyjczycy.

Dodajmy, że to nie pierwszy raz, gdy kraj z Półwyspu Arabskiego stara się o kupno klubu piłkarskiego. Blisko rok temu głośno było na temat negocjacji Saudyjczyków z Premier League w celu przejęcia Newcastle United. Anglicy odwlekali jednak operację, aż umowa handlowa w końcu wygasła. Nieoficjalnie powodem takiego obrotu spraw było podejrzenie o udział wspomnianego funduszu w procederze nielegalnego przechwytu transmisji spotkań piłkarskiej elity.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy