Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu

Inter Mediolan zmienia nazwę i herb. Czas na nowe otwarcie w marcu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Repubblica | La Gazzetta dello Sport

Inter Mediolan zamierza rozpocząć nową erę w swojej bogatej historii od zmiany nazwy oraz herbu - uważają włoskie media.

Przedstawiciele „Nerazzurrich” postanowili pójść drogą wyznaczoną przez Juventus w 2017 roku i także planują dostosować się do realiów panujących w światowym futbolu poprzez dokonanie zmiany nazwy klubu oraz zaprezentowanie nowego herbu.

Informacje na ten temat przekazywane przez największe włoskie media nie spotkały się z aprobatą fanów ekipy ze Stadio Giuseppe Meazza, ale jej władze liczą na to, że ich sympatycy przywykną do zmian tak, jak to miało miejsce w przypadku kibiców „Starej Damy”, którzy także początkowo bardzo niechętnie odnosili się do nowego loga.

Dziennikarze „La Repubblica” uważają, że wprowadzane zmiany obejmą głównie kwestie marketingowe, dlatego historyczna nazwa FC Internazionale Milano zostanie formalnie zachowana, ale w celach komercyjnych będzie używana „Inter Milano”.

Z kolei nowy herb będzie w dużej mierze oparty na literach - I oraz M, co ma oczywiście związek z nowym nazewnictwem zespołu z Serie A.

Media z Półwyspu Apenińskiego przekonują, że 9 marca 2021 roku, a więc w dzień 113. urodzin „Nerazzurrich” światło dzienne ujrzą wszystkie zmiany wprowadzające klub w nową erę funkcjonowania.

Więcej na temat: Inter Mediolan Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Olympique Marsylia odpadł z Pucharu Francji po porażce z czwartoligowcem Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Szymon Marciniak w ogniu krytyki po derbach Salonik. Aris wydał oświadczenie [OFICJALNIE] Odrodzenie Garetha Bale'a Odrodzenie Garetha Bale'a Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu Legia Warszawa lepsza od Śląska Wrocław. Wszołek zadedykował bramkę zmarłemu bliskiemu OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy