Inter wraca po Vidala. Conte zdeterminowany

Inter wraca po Vidala. Conte zdeterminowany fot.
Rafał Bajer
Źródło: Sport

Inter Mediolan chce przeprowadzić jeszcze jedną próbę sprowadzenia Arturo Vidala.

Temat przeprowadzki Chilijczyka na San Siro wraca jak bumerang. „Nerazzurri” byli o krok od sprowadzenia gracza już w zeszłym roku, lecz z transferu ostatecznie nic nie wyszło, a pomocnik trafił do Barcelony. Jego pozycja nie jest jednak zbyt mocna i dlatego też klubowi działacze po dłuższym zastanowieniu są gotowi go sprzedać. Ostatnio oferowali go w ramach rozliczenia za Neymara, ale takie plany postara się pokrzyżować Inter.

„Sport” informuje, że mistrzowie Hiszpanii wyceniają swojego zawodnika na 20 milionów euro, chcąc odzyskać wydane w zeszłym roku pieniądze. Mediolańczycy uznali, iż nie jest to wygórowana cena, a wielkim zwolennikiem transakcji jest trener Antonio Conte. Szkoleniowiec współpracował z zawodnikiem już w Juventusie i obaj panowie darzą się dużą sympatią po kilku latach obfitujących w sukcesy.

Conte liczy, że uda mu się wprowadzić Inter na zwycięską ścieżkę i Vidal swoim zaangażowaniem mógłby mu w tym pomóc. Co ciekawe Inter robił podchody pod ten transfer już w ciągu ostatnich kilku tygodni, a teraz, gdy zawodnik może odejść, zamierza zintensyfikować starania. Do porozumienia jeszcze długa droga, ale „Beneramata” pozostaje dobrej myśli.

Inter może zatem zrealizować transfer, który zakończył się fiaskiem w zeszłym roku. 32-latek występował wtedy w Bayernie Monachium, z którym nie udało mu się zdobyć Ligi Mistrzów, na co bardzo liczył odchodząc tam z Juventusu. Do końca jego kontraktu pozostawał rok, ale ekipie z San Siro bardzo zależało na wypożyczeniu zawodnika, dlatego Vidal musiał przedłużyć swoją umowę z Bawarczykami. W ostatniej chwili Inter zmienił jednak swój priorytet transferowy i zaczął intensywne starania o Lukę Modricia. Kiedy okazało się, że Chorwat nie odejdzie z Realu Madryt, Vidal był już dogadany z Barceloną.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy