Inter wraca po Vidala. Conte zdeterminowany

Inter wraca po Vidala. Conte zdeterminowany
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport

Inter Mediolan chce przeprowadzić jeszcze jedną próbę sprowadzenia Arturo Vidala.

Temat przeprowadzki Chilijczyka na San Siro wraca jak bumerang. „Nerazzurri” byli o krok od sprowadzenia gracza już w zeszłym roku, lecz z transferu ostatecznie nic nie wyszło, a pomocnik trafił do Barcelony. Jego pozycja nie jest jednak zbyt mocna i dlatego też klubowi działacze po dłuższym zastanowieniu są gotowi go sprzedać. Ostatnio oferowali go w ramach rozliczenia za Neymara, ale takie plany postara się pokrzyżować Inter.

„Sport” informuje, że mistrzowie Hiszpanii wyceniają swojego zawodnika na 20 milionów euro, chcąc odzyskać wydane w zeszłym roku pieniądze. Mediolańczycy uznali, iż nie jest to wygórowana cena, a wielkim zwolennikiem transakcji jest trener Antonio Conte. Szkoleniowiec współpracował z zawodnikiem już w Juventusie i obaj panowie darzą się dużą sympatią po kilku latach obfitujących w sukcesy.

Conte liczy, że uda mu się wprowadzić Inter na zwycięską ścieżkę i Vidal swoim zaangażowaniem mógłby mu w tym pomóc. Co ciekawe Inter robił podchody pod ten transfer już w ciągu ostatnich kilku tygodni, a teraz, gdy zawodnik może odejść, zamierza zintensyfikować starania. Do porozumienia jeszcze długa droga, ale „Beneramata” pozostaje dobrej myśli.

Inter może zatem zrealizować transfer, który zakończył się fiaskiem w zeszłym roku. 32-latek występował wtedy w Bayernie Monachium, z którym nie udało mu się zdobyć Ligi Mistrzów, na co bardzo liczył odchodząc tam z Juventusu. Do końca jego kontraktu pozostawał rok, ale ekipie z San Siro bardzo zależało na wypożyczeniu zawodnika, dlatego Vidal musiał przedłużyć swoją umowę z Bawarczykami. W ostatniej chwili Inter zmienił jednak swój priorytet transferowy i zaczął intensywne starania o Lukę Modricia. Kiedy okazało się, że Chorwat nie odejdzie z Realu Madryt, Vidal był już dogadany z Barceloną.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy