Isaac Promise nie żyje. Kapitan reprezentacji Nigerii z Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku zmarł w wieku 31 lat

Isaac Promise nie żyje. Kapitan reprezentacji Nigerii z Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku zmarł w wieku 31 lat
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Austin Bold

Isaac Promise zmarł w środę w wieku 31 lat w Austin. Najprawdopodobniej przyczyną śmierci był atak serca - zawodnik Austin Bold upadł na siłowni, nie udało się go już uratować. Policja nie stwierdziła udziału osób trzecich.

Promise był kapitanem reprezentacji Nigerii podczas Igrzysk Olimpijskich w 2008 roku. Wówczas sięgnęła ona po srebrny medal, przegrywając w finalez Argentyną z Lionelem Messim w składzie.

Promise, występujący w ataku, większość kariery spędził w Turcji (między innymi w Gençlerbirliği, Trabzonsporze, Manisasporze i Antalyasporze), zaliczając też bardzo krótki epizod w Arabii Saudyjskiej. W 2018 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych - tam grał najpierw w Georgia Revolution (National Premier Soccer League, odpowiednik czwartego poziomu), a potem w Austin Bold (United Soccer League, drugi poziom).

Mimo obiecującego początku w młodzieżówce, Promise karierę reprezentacyjną na poziomie seniorskim zamknął w trzech spotkaniach i jednej bramce - wszystkie mecze odbyły się jeszcze w 2009 roku.

Więcej na temat: Isaac Promise Nigeria Śmierć

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy