Ivan Toney zawieszony na osiem miesięcy [OFICJALNIE]

Ivan Toney zawieszony na osiem miesięcy [OFICJALNIE] fot. motorsports Photographer / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FA

Ivan Toney nie będzie mógł grać w piłkę nożną przez najbliższych osiem miesięcy. Gwiazda Brentfordu złamała zasady dotyczące zakładów bukmacherskich.

Ivan Toney to bezapelacyjnie gwiazda Brentfordu, a także jeden z najlepszych zawodników w Premier League. W ostatnich dniach media informowały o nim w kontekście hitowego transferu, który mógłby zbliżyć się nawet do kwoty 100 milionów euro.

W najbliższym czasie jednak nic z tego nie będzie, bo plany pokrzyżowało mu oświadczenie FA. Poniżej prezentujemy jego treść.

„Ivan Toney został zawieszony we wszelkiej działalności związanej z piłką nożną ze skutkiem natychmiastowym na czas ośmiu miesięcy. Kara obowiązuje do 16 stycznia 2024 roku i jest związana ze złamaniem zasad zakładów bukmacherskich.

Napastnik Brentfordu został oskarżony o łącznie 262 naruszenia zasad FA E8, do których dochodziło pomiędzy 25 lutego 2017 roku, a 23 stycznia 2021. FA wycofała ostatecznie 30 z nich, a sam zainteresowany przyznał się do 232 pozostałych.

Sankcje wobec niego zostały nałożone przez niezależną Komisję Regulacyjną po przesłuchaniu Toneya. Może wrócić do treningów ze swoim klubem dopiero na cztery miesiące przed końcem zawieszenia, czyli 17 września 2023 roku.

Pisemne powody kary sporządzone przez niezależną Komisję Regulacyjną zostaną opublikowane w odpowiednim czasie, a FA do tego momentu nie będzie dalej komentować sprawy” - czytamy.

Dodatkowo Anglik musi zapłacić 50 tysięcy funtów grzywny.

Ivan Toney rozegrał w tym sezonie łącznie 35 meczów, a jego dorobek to 21 bramek oraz pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy