Ivi López: To główna różnica między Dawidem Szwargą a Markiem Papszunem

Ivi López: To główna różnica między Dawidem Szwargą a Markiem Papszunem fot. TomaszKudala / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Meczyki.pl

Ivi López, cierpliwie czekający na swój pierwszy występ w tym sezonie, wskazał jeden element, który odróżnia Marka Papszuna i jego następcę Dawida Szwargę w prowadzeniu zespołu Rakowa Częstochowa.

„Medaliki” przez ostatnie sezony przeżywały złote momenty pod wodzą niegdyś jednego z najpoważniejszych kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski. Ofensywny pomocnik z Hiszpanii doświadczył między innymi mistrzostwa Polski i dwóch Pucharów Polski.

Przy każdym ze zdobytych trofeów 29-latek odegrał kluczową rolę. W trwających zmaganiach miał nadzieję pomóc drużynie w walce na arenie międzynarodowej, lecz podczas przygotowań do kampanii doznał poważnego urazu.

Na razie nie miał okazji zadebiutować pod wodzą Szwargi, lecz cały czas przygląda się ekipie z boku. Po wielu miesiącach obserwacji López wskazał podstawową różnicę między filozofią obecnego opiekuna a Papszunem.

– Dynamika jest mniej więcej taka sama. Kultura gry także jest taka sama. Prawdopodobnie wkładaliśmy więcej sił w pressing, który wykonywaliśmy z Markiem i którego teraz nie robimy. Być może nie mamy teraz takiej osoby obok, która cię do tego pcha – zauważył ofensywny pomocnik w rozmowie dla Meczyki.pl.

– Prawdopodobnie brakuje kogoś takiego. Poza tym wszystko jest w porządku. Dawid jest bardzo dobrym trenerem, podoba mi się. Jest bardziej cichy i spokojniejszy. Ufam mu – dodał.

Raków już jesienią odpadł z Ligi Europy. Pozostaje mu walka o najwyższe cele na krajowym podwórku. Wciąż ma realne szanse na obronę tytułu mistrzowskiego, jak i Puchar Polski. Już we wtorek na wyjeździe zmierzy się z Piastem Gliwice. Stawką półfinał turnieju.

Król strzelców Ekstraklasy sezonu 2021/2022 zapowiedział też, kiedy może powrócić na boisko po wyleczeniu kontuzji więzadeł krzyżowych w kolanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy