Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy

Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jacek Magiera w rozmowie z Meczyki.pl podzielił się pewną opinią na temat Sebastiana Musiolika z Rakowa Częstochowa.

Raków Częstochowa i Legia Warszawa przewodzą tabeli Ekstraklasy. Pierwszy jest zespół prowadzony przez Marka Papszuna, który wyprzedza ekipę ze stolicy naszego kraju o dziewięć punktów. W sobotnie popołudnie w Warszawie dojdzie do starcia obu ekip.

W zimowym oknie transferowym oba kluby niejako połączył Tomáš Pekhart. Czeski napastnik znajdował się na ich celownikach. Finalnie zdecydował się na powrót do Legii, z którą był już związany między 2020 a 2022 rokiem. Od tamtej pory 33-latek zdobył trzy bramki w Ekstraklasie.

Zapytany o niego Jacek Magiera zszedł na temat innych napastników.

- Czy Pekhart byłby idealnym napastnikiem dla Rakowa? Nie uważam tak, chociaż słyszałem takie opinie. Moim zdaniem nie. Każdy ma inne atuty i walory. Pekhart jest bardzo groźny w polu karnym, ale inaczej funkcjonuje w wysokim pressingu, podejściu do obrony niż Gutkovskis czy Musiolik. Gdyby Musiolik wykorzystywał wszystkie sytuacje, nie, gdyby wykorzystywał 1/3 sytuacji, które ma - byłby liderem strzelców Ekstraklasy - przyznał 46-latek na łamach Meczyki.pl (cała rozmowa TUTAJ).

Musiolik zanotował w tym sezonie 16 występów w lidze, ale spędził na jej boiskach raptem 212 minut. Do siatki nie trafił ani razu. Zdobył jedną bramkę w Pucharze Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Ariel Mosór może odejść z Piasta Gliwice do topowej europejskiej ligi Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Kacper Tobiasz łączony z nowym klubem. Może zostać następcą innego Polaka Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Raków Częstochowa poluje na transfer z Jagiellonii Białystok Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Legia Warszawa wyceniła reprezentanta Polski Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Raków Częstochowa z ofertą za napastnika z Ekstraklasy Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy