Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy

Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Meczyki.pl

Jacek Magiera w rozmowie z Meczyki.pl podzielił się pewną opinią na temat Sebastiana Musiolika z Rakowa Częstochowa.

Raków Częstochowa i Legia Warszawa przewodzą tabeli Ekstraklasy. Pierwszy jest zespół prowadzony przez Marka Papszuna, który wyprzedza ekipę ze stolicy naszego kraju o dziewięć punktów. W sobotnie popołudnie w Warszawie dojdzie do starcia obu ekip.

W zimowym oknie transferowym oba kluby niejako połączył Tomáš Pekhart. Czeski napastnik znajdował się na ich celownikach. Finalnie zdecydował się na powrót do Legii, z którą był już związany między 2020 a 2022 rokiem. Od tamtej pory 33-latek zdobył trzy bramki w Ekstraklasie.

Zapytany o niego Jacek Magiera zszedł na temat innych napastników.

- Czy Pekhart byłby idealnym napastnikiem dla Rakowa? Nie uważam tak, chociaż słyszałem takie opinie. Moim zdaniem nie. Każdy ma inne atuty i walory. Pekhart jest bardzo groźny w polu karnym, ale inaczej funkcjonuje w wysokim pressingu, podejściu do obrony niż Gutkovskis czy Musiolik. Gdyby Musiolik wykorzystywał wszystkie sytuacje, nie, gdyby wykorzystywał 1/3 sytuacji, które ma - byłby liderem strzelców Ekstraklasy - przyznał 46-latek na łamach Meczyki.pl (cała rozmowa TUTAJ).

Musiolik zanotował w tym sezonie 16 występów w lidze, ale spędził na jej boiskach raptem 212 minut. Do siatki nie trafił ani razu. Zdobył jedną bramkę w Pucharze Polski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy