Jacek Magiera mógł wrócić do Ekstraklasy? „Małe zapytanie”
2025-02-13 13:43:43; Aktualizacja: 40 minut temu![Jacek Magiera mógł wrócić do Ekstraklasy? „Małe zapytanie”](img/photos/102048/1500xauto/jacek-magiera.jpg)
Jacek Magiera, który obecnie pozostaje bez pracy, udzielił wywiadu dla Weszło TV. W nim wypowiedział się między innymi na temat różnych propozycji i zapytań, które spływały do niego w ostatnich tygodniach. Okazuje się, że istniała możliwość ponownej pracy w Ekstraklasie.
Jacek Magiera w poprzednim sezonie do samego końca liczył się ze Śląskiem Wrocław w walce o mistrzostwo Polski. Na finiszu jednak piłkarze prowadzeni przez tego szkoleniowca musieli uznać wyższość Jagiellonii Białystok. Nie zmienia to faktu, że była to naprawdę udana batalia dla ekipy z Dolnego Śląska.
Bieżące rozgrywki to już z kolei zupełnie inna historia. „Wojskowi” praktycznie od samego początku są w strefie spadkowej, dlatego też w pewnym momencie 48-latek stracił pracę. Od listopada pozostaje zatem bez przynależności klubowej.
O zwolnieniu mówił na antenie FootTrucka.Popularne
- Różne sytuacje wydarzyły się po drodze. Pracowałem do 12 listopada. Otwarcie mówię, że gdyby nie wykonano tej bezsensownej zmiany trenera w Śląsku Wrocław, dzisiaj nowy trener miałby zdecydowanie łatwiejsze zadanie w utrzymaniu zespołu. Miałby Śląsk przynajmniej te siedem punktów więcej. Uważam, że to było nieprzemyślane. Uważam, że drużyna miałaby tych punktów zdecydowanie więcej - stwierdził.
Był on też gościem Weszło TV, gdzie poruszył między innymi kwestię propozycji, które spływały do niego w ostatnim czasie. Miał też między innymi tajemnicze zapytanie z klubu Ekstraklasy.
- Nie wyczekuję nerwowo na telefony z klubów, ale chciałbym wrócić, bo lubię pracę z ludźmi. Mecze, szatnie, rozwiązywanie problemów - to wszystko mi się podoba. Lubię to, co robię.
- Co do ofert, to konkretów nie było. Pojawiły się zapytania, dzwonili menedżerowie w sprawie wyjazdu do egzotycznych krajów. Co do Ekstraklasy, to małe zapytanie, czy byłbym chętny do przyjazdu. Do tego coś z pierwszej ligi - dodał.