Jacek Zieliński chwali: Kto wie, czy to nie jest najlepszy młodzieżowiec w Ekstraklasie

Jacek Zieliński chwali: Kto wie, czy to nie jest najlepszy młodzieżowiec w Ekstraklasie fot. Dziurek / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Raków Częstochowa

Jacek Zieliński wypowiedział się po meczu Ekstraklasy Cracovii z Rakowem Częstochowa (3:0), chwaląc Michała Rakoczego.

Cracovia rozpoczęła sezon od trzech zwycięstw. Niestety dla niej później przyszła trwająca cztery spotkania seria bez wygranej. W sobotę krakowianie przerwali ją w starciu z Rakowem Częstochowa (3:0). Pierwszego gola dla „Pasów” strzelił Jewhen Konoplanka, a dwa kolejne dołożył 20-letni Michał Rakoczy.

Po ostatnim gwizdku Jacek Zieliński był zadowolony z trafień obu swoich podopiecznych.

- Przede wszystkim wygraliśmy bardzo ważny i trudny mecz. To jest najważniejsze. W sumie cały komentarz mógłby się zakończyć na tym. Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Świadomie zagraliśmy tak, żeby trochę pocierpieć. Żeby dać Rakowowi pole i samemu dostać pole do tego, co najbardziej lubimy. To się powiodło. Jestem zadowolony, wręcz dumny z chłopaków. Z ich mądrości. Z tego jak wykonali nasze założenia taktyczne.

- Bardzo cieszę się z bramki Jewhena Konoplanki, bo długo czekał na tego gola. Uderzył tego wolnego po profesorsku. Bardzo cieszę się z dwóch bramek Michała Rakoczego, który potwierdził, że, kto wie, czy nie jest w tej chwili najlepszym młodzieżowcem w lidze. Powiedziałem chłopakom po meczu w szatni, że człowiek stojąc z boku, przy takim meczu może być dumny z drużyny, która gra świetnie i wygrywa 3:0 z zespołem, który praktycznie był jedną nogą w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Cieszymy się. Miejmy nadzieję, że te demony, które towarzyszyły nam przez te trzy-cztery mecze zostały odgonione i teraz ruszymy w górę - przyznał Zieliński.

W następnej kolejce Cracovia zmierzy się na wyjeździe z Widzewem Łódź.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy