Jadon Sancho dostępny za mniej niż 100 milionów euro. Dwa konkretne warunki

Jadon Sancho dostępny za mniej niż 100 milionów euro. Dwa konkretne warunki fot. Joachim Bywaletz/Xinhua/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: SPORT1

Borussia Dortmund jest gotowa sprzedać latem Jadona Sancho, ale tylko na określonych warunkach. Jeden z nich to kwota, która musi oscylować wokół 85-90 milionów euro - podaje stacja SPORT1.

Przed rokiem Anglik był dostępny za 120 milionów euro, ale tyle do 10 sierpnia nie był gotów zapłacić Manchester United. Tym samym gracz wsiadł do samolotu z resztą zespołu i poleciał na obóz przygotowawczy.

Jak wyznał Michael Zorc, skrzydłowy otrzymał wtedy zgodę na odejście, jednak tylko w przypadku, gdy spełnione zostaną oba warunki, a więc kwota i termin. Poprzednie ustalenia obowiązują także teraz, co również potwierdził dyrektor sportowy Borussii Dortmund.

To, co się zmieniło, zdaniem SPORT1, to suma, jaką trzeba zapłacić za 21-latka oraz data graniczna.

Ekipa z Signal Iduna Park, z uwagi na trudne położenie, w którym się znalazła, ale i globalny kryzys finansowy, tym razem oczekuje zarobku rzędu 85-90 milionów euro. Z kolei deadline najprawdopodobniej przypadnie na termin rozpoczęcia obozu przygotowawczego do sezonu i może to być 31 lipca.

W ten sposób Niemcy dadzą sobie czas na zaplanowanie przyszłych ruchów kadrowych, jak chociażby angaż ewentualnego następcy uzdolnionego zawodnika.

Gdzie miałby trafić Jadon Sancho? Wydaje się, że najbliżej mu do angielskiej Premier League, a zainteresowanie nim, oprócz „Czerwonych Diabłów”, wykazują Liverpool oraz Chelsea.

Bilans 18-krotnego reprezentanta „Synów Albionu” z trwających rozgrywek to 34 mecze, 12 goli i 18 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy