Jagiellonia Białystok ogłosiła drugi letni transfer [OFICJALNIE]

2024-06-19 13:32:35; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jagiellonia Białystok ogłosiła drugi letni transfer [OFICJALNIE] Fot. Jagiellonia Białystok
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok ma nowego napastnika. Do zespołu prowadzonego przez Adriana Siemieńca dołączył Lamine Diaby Fadiga, który trafił do Ekstraklasy w ramach wolnego transferu. Nowej drużynie pomoże w walce o Ligę Mistrzów.

Jagiellonia Białystok poznała potencjalnego rywala w ramach drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Los był dla drużyny z Podlasia łaskawy, bo trafiła teoretycznie najłatwiejszego zwycięzcę w parze HJK/FK Panevėžys.

W takim wypadku dyrektor sportowy Łukasz Masłowski śmiało może dopinać wzmocnienia. Wcześniej poinformowano o transferze Maksymilian Stryjka, natomiast teraz drużynę Adriana Siemieńca zasilił Lamine Diaby Fadiga.

23-latek przeszedł najpierw szczegółowe badania, które wypadły pomyślnie, dlatego transakcja doszła do skutku. Do nowej drużyny przenosi się w ramach wolnego transferu, a parafowana przez niego umowa będzie ważna do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

„Jagiellonia Białystok ma nowego zawodnika. Dwuletni kontrakt z „Dumą Podlasia”, z opcją przedłużenia o rok, podpisał francuski napastnik Lamine Diaby Fadiga. Umowa będzie obowiązywać od 1 lipca. 23-latek będzie występował z numerem 9” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Lamine Diaby-Fadiga to postać nietuzinkowa, o czym pisaliśmy w tym miejscu. W przeszłości uchodził za ogromny talent i ma na swoim koncie występy w reprezentacji Francji do lat 18. Swoją karierę zaczynał w OGC Nice, by następnie przywdziewać trykoty takich ekip, jak FC Eindhoven oraz Paris FC. Miniony sezon w jego wykonaniu to 27 meczów, a w nich siedem bramek: na zapleczu francuskiej ekstraklasy oraz w krajowym pucharze.