2024-05-18 21:57:14; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Fot. Michal Kosc / Pressfocus
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Jagiellonia Białystok zremisowała 1:1 z Piastem Gliwice. Punkt uzyskany w delegacji pozwolił podopiecznym Adriana Siemieńca na powrót na fotel lidera Ekstraklasy.

Walka o mistrzostwo Polski wciąż pozostaje nierozstrzygnięta. Na polu bitwy pozostały już jednak tylko dwa zespoły - Śląsk Wrocław oraz Jagiellonia Białystok.

Ten pierwszy odniósł w sobotę cenne zwycięstwo nad Radomiakiem Radom (2:0) i z pozycji lidera ligi mógł spoglądać w kierunku spotkania swojego konkurenta, licząc na jego potknięcie.

Podopieczni Adriana Siemieńca udali się w podróż do Gliwic, gdzie konfrontowali swoje siły z tamtejszym Piastem. Zaledwie punkt przywieziony z południa kraju pozwoliłby im na powrót na sam czub tabeli.

Scenariusz zakładający ponowne objęcie fotelu lidera przez Jagiellonię Białystok utrzymywał się do 77. minuty. Na tablicy wyników widniał bowiem bezbramkowy rezultat.

Wtedy wybita po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Michaela Ameyawa, który zdecydował się na uderzenie futbolówki w pierwszym kontakcie, posyłając ją wprost w samo okienko bramki strzeżonej przez Zlatana Alomerovicia.

Jagiellonia ruszyła w poszukiwaniu gola wyrównującego. W końcu w 90. minucie na ratunek białostoczanom przyszedł Jesús Imaz. Hiszpan wykorzystał dogranie Dominika Marczuka, dokładając stopę i pokonując Františka Placha.

Tym samym mecz zakończył się się podziałem punktów, który z pewnością odpowiada drużynie „Dumy Podlasia”. Ekipa pod wodzą Adriana Siemieńca jest bowiem znów zależna tylko od siebie, a do przypieczętowania mistrzostwa potrzebuje zwycięstwa w ostatniej potyczce bieżącego sezonu przeciwko Warcie Poznań.