2024-10-03 22:34:37; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jagiellonia Białystok wróciła do gry! Bajeczne trafienie Afimico Pululu [WIDEO] Fot. Polsat Sport
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Jagiellonia Białystok doprowadziła do wyrównania w 51. minucie meczu Ligi Konferencji z FC Kopenhagą. Trafienie na 1-1 dla mistrza Polski zanotował Afimico Pululu.

FC Kopenhaga w starciu z Jagiellonią Białystok od samego początku ruszyła do ofensywy, co przełożyło się na szybko zdobytą bramkę. Gospodarze już w 12. minucie otworzyli wynik czwartkowego spotkania, a wszystko to zadziało się po rzucie rożnym.

Wtedy do piłki dopadł Pantelis Hatzidiakos, któremu obrona Jagiellonii zostawiła zbyt dużo miejsca. Grek wykorzystał wolną przestrzeń, a następnie uderzeniem z główki wpakował piłkę do bramki rywala.

Tym oto sposobem podopieczni trenera Adriana Siemieńca schodzili do szatni, przegrywając 0-1. Optyczna przewaga gospodarzy nie napawała optymizmem przed dalszą częścią gry, lecz jak się jednak okazało, chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy na tablicy wyników mieliśmy już remis.

Mistrz Polski ruszył lewą flanką, skąd dośrodkowanie posłał João Moutinho. Piłka trafiła wprost pod nogi Afimico Pululu, który efektownym strzałem umieścił ją w siatce i zapewnił swojej drużynie upragnione wyrównanie.

Co ciekawe, chwile wcześniej zawodnicy z Kopenhagi zdobyli bramkę na 2-0, lecz z powodu pozycji spalonej nie została ona uznana. Jak widać, tym razem szczęście mocno uśmiechnęło się do ekipy z Białegostoku.