2024-07-27 19:34:30; Aktualizacja: 1 godzina temu
Jagiellonia Białystok wyszarpała trzy punkty! Nowy piłkarz uratował ją w samej końcówce [WIDEO] Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Jagiellonia Białystok po emocjonującej końcówce wygrała 3-2 wyjazdowe spotkanie z Radomiakiem Radom, które zostało rozegrane w ramach drugiej kolejki Ekstraklasy.

Po udanej inauguracji nowego sezonu w postaci domowego zwycięstwa nad Puszczą Niepołomice oraz wyjazdowego triumfu z FK Panevėžys piłkarze Jagiellonii Białystok przystąpili do drugiej kolejki polskiej Ekstraklasy, w której na wyjeździe stawili czoła Radomiakowi Radom.

Drużyna dowodzona przez trenera Adriana Siemieńca już w pierwszej połowie chciała udowodnić swoją wysoką jakość, co ostatecznie jej się udało. Wszystko to za sprawą Jarosława Kubickiego, dla którego piłka była dzisiaj wyjątkowo posłuszna. Dwukrotnie uderzył on z dystansu, a jego próby okazały się na tyle efektowne oraz skuteczne, że nie pozostawiły Maciejowi Kikolskiemu żadnych szans.

Jagiellonia wykonała zatem kawał świetnej roboty i schodząc do szatni, mogła odetchnąć z ulgą. To wszystko jednak uległo diametralnej zmianie w drugiej połowie spotkania, kiedy to bohaterem gospodarzy został Leonardo Rocha. Portugalczyk w 52. minucie skrzętnie wykorzystał rzut karny, a później zdobył swoją drugą bramkę, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Taki obrót spraw wywołał u mistrzów Polski spore zaniepokojenie, lecz ich mentalność nie pozwoliła na zawieszenie broni i oddanie cennych punktów w łatwy sposób. Jagiellonia do samego końca walczyła o zwycięskie trafienie i po raz kolejny duża determinacja przyniosła jej zamierzony skutek.

Drugim bohaterem ekipy z Podlasia zaraz po Kubickim został jej nowy nabytek Miki Villar, który w 88. minucie znalazł receptę na sukces i mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Hiszpan pozyskany tego lata z Wisły Kraków zapewnił swojemu zespołowi cenne zwycięstwo, wyszarpując je tak naprawdę w samej końcówce sobotniej potyczki.

Jagiellonia wraca zatem do domu ze sporym uśmiechem na twarzy, mając na swoim koncie komplet punktów po dwóch pierwszych kolejkach Ekstraklasy. Teraz przed nią rewanżowy mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów z drużyną z Poniewieża, który w związku z wynikiem pierwszego spotkania jest tylko formalnością. W trzeciej kolejce Ekstraklasy czeka ją domowy mecz ze Stalą Mielec.

Radomiak natomiast w następnym ligowym starciu zmierzy się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.