2024-10-03 23:06:31; Aktualizacja: 27 minut temu
Jagiellonia Białystok z fenomenalnym powrotem na Parken! Zwycięski gol w ostatnich sekundach meczu [WIDEO] Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Jagiellonia Białystok grę w fazie ligowej Ligi Konferencji rozpoczęła od wyjazdowego zwycięstwa 2-1 z FC Kopenhagą. Gola na wagę trzech punktów w ostatnich sekundach spotkania zdobył Darko Czurlinow.

Po trzech ligowych zwycięstwach z rzędu piłkarze Jagiellonii Białystok rozpoczęli zmagania w rozgrywkach Ligi Konferencji. Na sam początek dane im było zmierzyć się na wyjeździe z faworyzowaną FC Kopenhagą, która już od samego początku zaznaczyła swoją przewagę.

W 12. minucie gospodarzom należał się rzut rożny. Posłane z niego dośrodkowanie trafiło wprost na głowę Pantelisa Hatzidiakosa, którego praktycznie nikt nie pilnował. Grek skrzętnie wykorzystał dogodną okazję i mocnym uderzeniem głową otworzył wynik czwartkowego spotkania.

Pierwsza połowa nie przyniosła nam więcej goli, natomiast już po przerwie na konkretne sytuacje nie musieliśmy długo czekać. Najpierw w 50. minucie do siatki trafił Mohamed Elyounoussi, ale jego bramka nie została uznana, gdyż sędzia dopatrzył się wcześniej pozycji spalonej.

Dosłownie chwilę później z odpowiedzią ruszyli przyjezdni. Znajdujący się na lewej flance João Moutinho zagrał piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Afimico Pululu. Krycie ze strony rywala nie przeszkodziło angolskiemu piłkarzowi w zanotowaniu pięknego trafienia, dzięki któremu Jagiellonia mogła cieszyć się z wyrównania.

Mecz nabrał wówczas rumieńców, a podopieczni trenera Adriana Siemieńca nabrali więcej pewności siebie. Przez dłuższy fragment żadna z drużyn nie potrafiła jednak przechylić szali zwycięstwa na swą korzyść, dlatego w pewnym momencie wydawało się, że dojdzie między nimi do podziału punktów.

Arbiter do regulaminowego czasu gry doliczył siedem minut. Jak się finalnie okazało, były one kluczowe w kontekście rozstrzygnięcia wyniku. Otóż gdy zegar odliczał już ostatnie sekundy do końcowego gwizdka, wtedy przed wyśmienitą szansą na zdobycie zwycięskiej bramki stanął Darko Czurlinow.

Wypożyczony z angielskiego Burnley gracz otrzymał podanie od Pululu, a następnie będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy, pokonał go i sprawił, że cała Jagiellonia po prostu oszalała z radości.

Takiego obrotu spraw raczej nikt się nie spodziewał, ale komplet punktów wywieziony przez Jagiellonię z Parken stał się faktem. Podkreślmy to zatem raz jeszcze, Jagiellonia na rozpoczęcie zmagań w Lidze Konferencji wygrała z duńską ekipą na jej terenie 2-1. Patrząc na wszystkie rozgrywki, dla mistrza Polski jest to już czwarty triumf z rzędu.