2024-07-13 17:07:55; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Jagiellonia Białystok zwycięska w teście z zagranicznym rywalem. Grali nowi zawodnicy [WIDEO] Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok w sobotnie popołudnie mierzyła się w meczu sparingowym z Żalgirisem Kowno. Zespół mistrza Polski wygrał to spotkanie 2:0.

We wcześniejszej fazie przygotowań do nowych rozgrywek Jagiellonia Białystok mierzyła się z Sigmą Ołomuniec (1:1), Miedzią Legnica (3:1) oraz Legią Warszawa (0:2). W sobotę przyszedł czas na ostatnie mecze kontrolne w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Adriana Siemieńca. Najpierw na stadionie mistrza Polski zjawił się Žalgiris Kowno.

„Jaga” objęła prowadzenie w 45. minucie. Rzut karny na gola zamienił wtedy Afimico Pululu. Druga bramka padła pod koniec potyczki - w jej 83. minucie. Do siatki z bliskiej odległości trafił Jarosław Kubicki. Wszystko zapoczątkowało dośrodkowanie w pole karne autorstwa Pawła Olszewskiego.

Tym samym białostoczanie triumfowali w jednym z ostatnich sparingów przed nowym sezonem 2:0.

Na murawie nie zabrakło pozyskanych przez klub w ramach letniego okna transferowego Maksymiliana Stryjka, João Moutinho oraz Lamine'a Diaby'ego-Fadigi. Każdy z nich pojawił się na boisku, wchodząc na nie z ławki rezerwowych.

Na sobotę „Jaga” ma zaplanowany jeszcze jeden sparing. Zmierzy się z Turośnianką Turośń Kościelna, ale już nie na stadionie przy ulicy Słonecznej, tylko przy Elewatorskiej.

Pierwsze spotkanie w Ekstraklasie czeka ją 19 lipca. Zagra wtedy z Puszczą Niepołomice. Cztery dni później rozpocznie z kolei rywalizację w eliminacjach Ligi Mistrzów. W ich drugiej rundzie zmierzy się z Panevėžysem lub HJK.