Jakub Kałuziński: To mój wymarzony klub

2024-04-20 10:54:25; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Jakub Kałuziński: To mój wymarzony klub Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: sport.tvp.pl

Jakub Kałuziński udzielił wywiadu dla sport.tvp.pl, w którym wypowiedział się między innymi na temat reprezentacji Polski, ale też wymarzonego klubu na przyszłość.

Jakub Kałuziński w lipcu zamienił Lechię Gdańsk na Antalyaspor w ramach wolnego transferu. Choć pojawiali się tacy, którzy mieli wobec tego ruchu spore obiekcje, to Polak, jak na razie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Jest jedną z czołowych postaci zespołu.

Pokazywał się dobrze do tego stopnia, że media zaczęły łączyć go z marcowym powołaniem do drużyny narodowej. Ostatecznie nie znalazł się na liście Michała Probierza, ale niewykluczone, że prędzej czy później to nastąpi.

Tym bardziej że jest w stałym kontakcie ze sztabem, o czym mówił w rozmowie ze sport.tvp.pl.

- W styczniu trener Probierz był w Turcji, spotkał się ze mną i Adamem Buksą. Byliśmy też wraz z Adamem na przełomie stycznia i lutego na projekcie Pro Talent dla zawodników z polskich kadr od U15 do U17. Byliśmy tam na spotkaniu. Widziałem się też z asystentami pierwszej kadry. Kontakt jest, zobaczymy - wyznał.

Dobre występy Kałuzińskiego powodują, że zainteresowanie jego usługami rośnie. A jaki jest wymarzony klub samego pomocnika?

- Rzeczywiście, polubiłem kiedyś komentarz „come to Manchester City”. To sprawka mojej znajomej. Faktycznie mogę powiedzieć, że kibicowałem City, od kiedy w tym klubie grał David Silva. Na razie stąpam twardo po ziemi – chcę dokończyć sezon. Ale może kiedyś to marzenie się spełni - wyznał.

Obecny sezon w wykonaniu Kałuzińskiego to 29 spotkań, w których zanotował dwie asysty.