Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu”

Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: WP SportoweFakty

Jakub Kiwior nie otrzyma ze strony Spezii Calcio zgody na opuszczenie klubu w trakcie zimowego okna transferowego - poinformował dziennikarz Guido Lorenzelli na łamach „WP SportoweFakty”.

Reprezentant Polski zbiera bardzo pochlebne recenzje za notowane występy na boiskach Serie A w barwach „Orzełków”. Z tego też powodu w ubiegłych miesiącach znalazł się na radarze wysłanników mocniejszych europejskich zespołów.

Spośród nich nieudaną próbę pozyskania 22-latka podjął latem West Ham United, oferując za niego 15 milionów euro.

Spezia Calcio uznała jednak tę propozycję za niewystarczającą i wyraziła nadzieję na zainkasowanie wyższej sumy z tytułu sprzedaży Jakuba Kiwiora w przyszłości.

Drużyna z Serie A może czuć się stosunkowo pewna osiągnięcia zamierzonego celu, ponieważ niedługo później środkowy obrońca trafiły na radary między innymi Milanu, Juventusu, Napoli czy Atlético Madryt.

Obecnie w mediach spekuluje się, że suma odstępnego za reprezentanta Polski może wynieść nawet 30 milionów euro i doprowadzić do jego przeprowadzki w połowie trwającego sezonu.

Realizację takiego scenariusza w rozmowie z Mateuszem Byczkowskim na „WP SportoweFakty” wykluczył dziennikarz Guido Lorenzelli, który przekonuje, że najwcześniej do transferu z udziałem 22-latka dojdzie dopiero latem.

- Szanse na jego odejście zimą są praktycznie zerowe. Wyraźnie powiedział mi to dyrektor klubu Eduardo Macia. Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu - zapewnił Włoch i dodał następnie obowiązującą wycenę umiejętności Kiwiora.

- Obecnie to pomiędzy 20 a 25 milionów euro - powiedział Lorenzelli.

Defensor wystąpił we wszystkich czterech spotkaniach kadry na Mistrzostwach Świata.

Z kolei w barwach „Orzełków” rozegrał 17 spotkań w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Frank Castañeda może wrócić do Ekstraklasy Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy