Jakub Kiwior jest już dla nich niedostępny. Teraz celują w odzyskanie swojego wychowanka

Jakub Kiwior jest już dla nich niedostępny. Teraz celują w odzyskanie swojego wychowanka fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Sky Sport Italia

AC Milan coraz poważniej skłania się ku skróceniu wypożyczenia Matteo Gabbii z Villarrealu – donosi Sky Sport Italia.

19-krotny mistrz kraju zmaga się ze sporymi problemami kadrowymi. Trener Stefano Pioli nie może skorzystać z już ze trzech nominalnych obrońców. Drogę powrotu do pełnej sprawności od dłuższego czasu przemierzają Malick Thiaw, Pierre Kalulu, a ostatnio nawet Fikayo Tomori – filar środkowej strefy.

W tym celu Milan może posunąć się do najbardziej ekonomicznego ruchu, jaki stanowi przyspieszone ściągnięcie Gabbii z wypożyczenia z Villarrealu.

Prawonożny stoper formalnie przebywa na Estadio de la Cerámica do końca sezonu, lecz może się okazać, że zaraz wsiądzie na wyższego konia przez „szpital” na San Siro.

Były reprezentant Włoch zazwyczaj wychodzi w podstawowym składzie „Żółtej Łodzi Podwodnej” jedynie w Lidze Europy. Między innymi dzięki jego zaangażowaniu ekipa awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie.

W LaLidze już tak często szans nie dostaje. Meldował się dotąd w siedmiu z osiemnastu rozegranych kolejek. Nie zapracował na bezpośredni udział przy żadnej akcji bramkowej.

W poprzednich tygodniach „La Gazzetta dello Sport” napędzała spekulacje z Jakubem Kiwiorem w roli głównej. Mediolańczykom mocno podobał się pomysł ściągnięcia reprezentanta Polski na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu ze względu na dobre wrażenie pozostawione po sobie na poziomie w Serie A w Spezii.

Sygnały wysyłane przez „Kanonierów” mówią jednak wyraźnie, że 23-latek nigdzie się nie wybiera, gdyż jest ważnym elementem zespołu Mikela Artety mogącym dołożyć swoją cegiełkę do wywalczenia trofeów na trzech frontach: Premier League, w Lidze Mistrzów i Pucharze Anglii.

Inne nazwiska pozostające na liście życzeń „Rossonerich” to między innymi Clément Lenglet, Thilo Kehrer i Nordi Mukiele.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy