Jan Bednarek po meczu z Anglią: W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt bojaźliwie

Jan Bednarek po meczu z Anglią: W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt bojaźliwie fot. FotoPyK
Źródło: TVP Sport

Jan Bednarek zabrał głos po porażce Polaków przeciwko Anglii (1-2) w kwalifikacjach Mistrzostw Świata.

Środa była dniem, w którym to podopieczni Paulo Sousy stanęli przed niemałym wyzwaniem w ramach trzeciej kolejki eliminacji Mistrzostw Świata w Katarze. Przeciwnikiem była bowiem Anglia.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy to w 19. minucie otworzyli wynik starcia za sprawą Harry'ego Kane'a. Napastnik Tottenhamu pewnie wykorzystał rzut karny.

Początek drugiej połowy należał jednak do Polaków. Błąd angielskiej defensywy wykorzystał Arkadiusz Milik, który podał do Jakuba Modera, a ten pokonał golkipera Anglików.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, do głosu ponownie doszli „Synowie Albionu”. Błąd w kryciu wykorzystał Harry Maguire, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Po starciu rozczarowania z rozwoju zdarzeń nie krył środkowy obrońca Polaków, Jan Bednarek.

- Myślę, że zagraliśmy w pierwszej połowie trochę zbyt bojaźliwie. Czuliśmy względem naszego rywala zbyt duży respekt, dlatego przeciętnie to wyglądało. Później czuliśmy się już lepiej i ta druga część meczu pokazała, że możemy osiągnąć wiele jako zespół. Potrzeba jednak pracy - stwierdził.

- Jeśli chcemy wygrywać, to musimy pokazać instynkt kilera. Ponadto zabrakło nam konsekwencji w obronie. Nie można wygrać z Anglią, tracąc gola na Wembley w ostatnich minutach. Musimy wyciągnąć wnioski i być bardziej skoncentrowani - zakończył.

Po marcowym tryptyku Polacy zgromadzili na swoim koncie cztery punkty - poza porażką z Anglikami zremisowali z Węgrami i pokonali Andorę.