Jan Urban o decyzji Legii Warszawa w sprawie Gonçalo Feio
2025-05-28 22:31:08; Aktualizacja: 1 dzień temu
Legia Warszawa pomimo podjętych negocjacji oraz złożonej propozycji nie przedłużyła wygasającego kontraktu Gonçalo Feio. Decyzję w rozmowie z Meczyki.pl skomentował Jan Urban, a więc były szkoleniowiec stołecznego zespołu.
Dalsze losy trenera Gonçalo Feio w Legii Warszawa ważyły się już od dłuższego czasu. Strony prowadziły między sobą negocjacje i trzeba przyznać, że szły im dość topornie.
W pewnym momencie mogło wydawać się jednak, że współpraca stołecznego klubu z Portugalczykiem potrwa dłużej, ale stawiane przez niego żądania finalnie okazały się nie do zaakceptowania.
Feio opuścił więc warszawską drużynę, której trenerem był od kwietnia ubiegłego roku, a ostatnio podjętą przez Legię decyzję w rozmowie z Meczyki.pl skomentował Jan Urban, który w przeszłości przy Łazienkowskiej w roli szkoleniowca sięgnął z nią po mistrzostwo kraju, dwa Puchary Polski oraz Superpuchar Polski.Popularne
Zdaniem doświadczonego Urbana portugalski trener, stawiając twarde warunki w trakcie rozmów, doskonale wiedział, co go czeka.
- Wydaje mi się, że patrząc na to wszystko z boku, kibic był przygotowany na wszystko. Bo różne wersje były, różnie był oceniany trener w różnych mediach. Ja byłem przygotowany na przykład na wszystko. Mówię, może zostanie, bo przecież nie można nie doceniać ćwierćfinału Ligi Konferencji czy zdobycia Pucharu Polski. Nie wiem, czy to prawda, czy nieprawda, że przeforsował troszeczkę on sam na końcu, jeśli tak to widocznie wiedział co robi - ocenił.
Wciąż nie wiadomo kto zastąpi Feio w Legii. Co ciekawe, wspomniany Urban zdradził, że wymienił się ostatnio SMS-ami z dobrze znanym mu dyrektorem sportowym Michałem Żewłakowem, ale z tego co słychać, szanse na jego powrót są raczej bardzo małe.