Janusz Gol... wysłany na urlop

Janusz Gol... wysłany na urlop fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mateusz Miga (TVP Sport)

Janusz Gol nie wystąpi już w trwających rozgrywkach w barwach Cracovii - uważa Mateusz Miga z TVP Sport.

Konflikt pomiędzy zarządem „Pasów” a doświadczonym pomocnikiem nabiera na sile i wiele na to wskazuje, że jego rozwiązanie nastąpi dopiero w momencie zakończenia współpracy klubu z piłkarzem.

Przypominamy, że Janusz Gol nie zgodził się w imieniu drużyny na wprowadzenie 50-procentowej obniżki płac ze względu na kryzys wywołany przez koronawirusa.

Później jednak poszczególni zawodnicy zaczęli dogadywać się na własną rękę z przedstawicielami Cracovii i w efekcie 34-letni piłkarz został wykreowany na gracza, który jako jedyny odmówił podpisania stosownego aneksu do umowy.

Za karę były członek takich ekip jak GKS Bełchatów, Legia Warszawa czy Amkar Perm został pozbawiony kapitańskiej opaski i następnie zaczął być stopniowo odstawiany na boczny tor, o czym świadczy fakt, że defensywny pomocnik wyróżniający się do niedawna na polskich boiskach nie znalazł się w kadrze meczowej „Pasów” na ostatnie trzy ligowe pojedynki.

Teraz Mateusz Miga z TVP Sport przekonuje, że ta sytuacja nie ulegnie już zmianie, ponieważ Gol został odesłany na urlop do definitywnego zakończenia trwających rozgrywek.

Wiele na to wskazuje, że kolejnym krokiem w sporze pomiędzy piłkarzem a zespołem z województwa małopolskiego będzie przedwczesne rozwiązanie umowy z 34-latkiem, która miała obowiązywać do połowy 2022 roku.

Cracovia poniesie z tego tytułu z całą pewnością pewne straty, ponieważ były reprezentant Polski zagwarantował sobie bardzo dobre warunki i tak łatwo z nich nie zrezygnuje, mimo że chęć jego pozyskania ma wyrażać całkiem pokaźna liczba klubów, ale i one nie byłyby w stanie zapewnić mu wynagrodzenia pobieranego obecnie przez niego w drużynie „Pasów”.

Gol trafił do krakowskiego zespołu w sierpniu 2018 roku. W obecnym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach i zdobył w nich jedną bramkę oraz zaliczył dwie asysty.

Więcej na temat: Janusz Gol Cracovia Polska

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana Wisła Kraków: Rosną szanse na definitywny transfer Turgemana

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy