Jarek Fojut. Dobry piłkarz, świetny człowiek [WIDEO]

Jarek Fojut. Dobry piłkarz, świetny człowiek [WIDEO]
Marcin Żelechowski
Marcin Żelechowski
Źródło: Transfery.info

Jarek Fojut. Jeśli szanowaliście go za piłkarskie umiejętności, jako człowieka wręcz go pokochacie. Wszystko za sprawą akcji dla Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka.

Obrońca Pogoni spotkał się z Robinem, który cierpi na zespół Downa. Jak sam zaznaczył, nie miał większej styczności z osobami żyjącymi na co dzień z tą przypadłością, dlatego tak naprawdę poznawał ich świat. W bardzo emocjonalny, a przede wszystkim niezwykle autentyczny, nawiązał z 25-latkiem wspaniałą relację.

Co najbardziej ujmujące, były młodzieżowy reprezentant Polski ani przez chwilę nie wyglądał na kogoś, dla kogo spotkanie i poznawanie chorego chłopaka byłoby obowiązkiem. Wręcz przeciwnie, u zawodnika czuć było ogromną chęć poznawania jego świata.

Fojut, który okazał się człowiekiem niezwykle wrażliwym i szczerym, zapewnił Robinowi szereg atrakcji. Od zaproszenia go na mecz przeciwko Legii (wygrany 3:2), poprzez wspólne granie w piłkę, udział w treningu szczecińskiego zespołu czy pojedynek na konsoli. Ich relacje wyglądały autentycznie - jak spotkanie dobrego kumpla z dobrym kumplem.

29-latek sam zresztą przyznał, że bardzo polubił się z chłopakiem i sporo ich łączy. Defensor był pod wrażeniem, jak ludzie z zespołem Downa walczą o to, by być postrzegani jako pełnosprawni ludzie. Wyjawił, że dziś jeśli ktoś próbowałby obrazić go słowem "down", odebrałby to jako "Ty kwiatuszku".

Fojut został już obsypany pochwałami w mediach, także społecznościowych. Wielki podziw wyraził choćby Zbigniew Boniek. Sebastian Mila rzekł nawet, że od teraz jego idolem nie jest już Leo Messi, ale jego były kolega ze Śląska Wrocław.

Obejrzyjcie film, bo naprawdę warto. Nie tylko ze względu na postawę piłkarza Pogoni, która po prostu urzeka i chwyta ze serce. Dlatego także, by zobaczyć, jak bardzo dobrym kompanem potrafią być ludzie z zespołem Downa, mimo swej niepełnosprawności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy