Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków, odpowiada na protest Widzewa Łódź. „Duch sportu zwyciężył”

Jarosław Królewski, prezes Wisły Kraków, odpowiada na protest Widzewa Łódź. „Duch sportu zwyciężył” fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Jarosław Królewski [Twitter]

Widzew Łódź domaga się powtórzenia meczu w ramach 1/4 finału Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Na protest odpowiedział prezes „Białej Gwiazdy”, Jarosław Królewski. „Mecz obfitował w nieracjonalne decyzje sędziowskie” - napisał biznesmen.

Wisła Kraków poznała już swojego rywala w półfinale Pucharu Polski. Los skojarzył pierwszoligowca z ekstraklasowym Piastem Gliwice, który zapewnił sobie awans po pokonaniu Rakowa Częstochowa 3:0.

„Biała Gwiazda” nie może jednak całkowicie zapomnieć o ćwierćfinałowym starciu z Widzewem Łódź.

Podopieczni Daniela Myśliwca w 80. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia z rzutu karnego Bartłomieja Pawłowskiego. Nie udało im się jednak dowieźć korzystnego rezultatu. Spore zamieszanie w dziewiętnastej minucie doliczonego czasu gry wykorzystał Ángel Rodado, doprowadzając do remisu. 

Pod koniec drugiej połowy dogrywki miejsce w półfinale zapewnił gospodarzom Szymon Sobczak.

Nad kluczową bramką Hiszpana wisi jednak cień dużej kontrowersji. Zasiadający na VAR-ze Daniel Stefański oraz Marcin Borkowski wysłali sygnał dający mocne przesłanki do anulowania gola. Wedle ich interpretacji defensor krakowian Igor Łasicki przebywał na pozycji spalonej i/lub faulował interweniującego bramkarza.

Widzew uznał to za wystarczający powód do złożenia protestu.

„Widzew Łódź złożył protest do PZPN w związku z przebiegiem meczu 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Podstawą była błędna decyzja sędziego, który wypaczył wynik spotkania. Klub wnosi o powtórzenie meczu, w celu wyłonienia zwycięzcy w sportowej rywalizacji” - napisał rzecznik prasowy klubu, Marcin Tarociński.

***

OFICJALNIE: Widzew Łódź chce powtórzenia meczu z Wisłą Kraków

***

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź prezesa, a zarazem właściciela Wisły, Jarosława Królewskiego.

„Potwierdzam, że Wisła Kraków otrzymała protest złożony przez Widzew Łódź.

Klub nie będzie traktował jednak tego wniosku poważnie i nie zamierza się na obecnym etapie odnosić do sprawy.Niezależnie od ścieżki formalnej, krótki komentarz z mojej strony.

Warto zwrócić uwagę na wiele innych zdarzeń w trakcie spotkania (np. brak czerwonej kartki dla zawodnika Widzewa po faulu na Dawidzie Szocie), które budziły kontrowersji.

Poza tym Wisła Kraków była zdecydowanie lepszą drużyną w tym meczu. Wygrała zasłużenie. Duch sportu zwyciężył” - napisał na Twitterze polski biznesmen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy