Jarosław Wolski: Skoro Maciej Rybus chce, to niech zostanie sobie Rosjaninem

Jarosław Wolski: Skoro Maciej Rybus chce, to niech zostanie sobie Rosjaninem fot. YouTube
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Historia Realna [YouTube] | Interia.pl

Od niespełna tygodnia w opinii publicznej wylewane są wiadra pomyj na Macieja Rybusa, który postanowił zmienić klub wewnątrz ligi rosyjskiej. Lewego obrońcę ocenił też Jarosław Wolski, niezależny ekspert do spraw wojska i obronności.

Odkąd wybuchła wojna w Ukrainie, zastanawiano się, jaka będzie jego przyszłość po ewentualnym zakończeniu przygody w Lokomotiwie Moskwa. 32-letni reprezentant „Biało-Czerwonych” ostatecznie podjął kontrowersyjną decyzję, dołączając do Spartaka Moskwa na zasadzie wolnego transferu. Tam planuje on spędzić najbliższe dwa sezony.

Boczny defensor upodobał sobie Rosję już ponad dekadę temu, przenosząc się z Legii Warszawa do Achmatu Grozny. Tam spędził on cztery i pół roku, aby następnie zaakceptować swoją obecność w Olympique'u Lyon.

Jednak już po jednym sezonie Rybus postanowił powrócić do Priemjer-Ligi, chcąc dostatecznie ułożyć swoją karierę i prywatne życie w stolicy Rosji.

Powody pozostania w Moskwie tłumaczył przedstawiciel piłkarza, Mariusz Piekarski. Opisując w skrócie, łowiczanin nie wyobraża sobie życia poza obecnym miejscem zamieszkania, gdyż tam założył rodzinę z Rosjanką, wychowując z nią dwójkę dzieci.

Takiego rodzaju wyjaśnienia nie trafiają jednak do Jarosława Wolskiego, który w programie kanału „Historia Realna” na Youtube'ie nie szczędził słów krytyki wobec postępowania 66-krotnego reprezentanta Polski.

– Jedno z głupszych tłumaczeń, jakie słyszałem. Nie kupuję tego zupełnie, ale każdy jest dorosły. (...) Jak ktoś chce biegać w koszulce z literą 'Z' na piersi, to gratuluję, ale niech nie nazywa się Polakiem – powiedział na początku Wolski.

– Jak ktoś chce zostać Rosjaninem, to niech sobie nim zostanie. Wolna droga, każdy ma wolną wolę. Jak ktoś wybiera pieniążki i ganianie z symbolem swastyki XXI wieku, czyli z 'zetką' rosyjską, to może. Jest dorosłym facetem. Wie, co robi – dodał 36-letni publicysta.

Rybus swój ostatni mecz z orzełkiem na piersi rozegrał w listopadzie ubiegłego roku. Za selekcjonera Paulo Sousy rozegrał 90 minut w wygranym starciu z Andorą.

Fragment wypowiedzi Jarosława Wolskiego o Macieju Rybusie (59:43):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy