„Jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie” zwolniony z treningów. Ważą się losy piłkarza Rakowa Częstochowa

2024-06-16 20:58:10; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
„Jeden z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie” zwolniony z treningów. Ważą się losy piłkarza Rakowa Częstochowa Fot. Jakub Ziemianin/Raków Częstochowa
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Raków Częstochowa

Xavier Dziekoński został zwolniony z treningów przez Raków Częstochowa do czasu wyjaśnienia się jego sytuacji kontraktowej.

Xavier Dziekoński przychodził do Rakowa Częstochowa w 2022 roku po dobrym okresie w bramce Jagiellonii Białystok, a pamiętajmy, że jest to piłkarz urodzony w 2003 roku. Młody bramkarz był sprowadzany z myślą o przyszłości, dlatego też udał się na wypożyczenie - najpierw do Garbarni Kraków, a sezon 2023/2024 spędził w Koronie Kielce.

Jego umowa wygasa wraz z 30 czerwca 2025 roku. Raków, jeśli chciałby na nim zarobić, musiałby więc go sprzedać już teraz. Sytuacja kontraktowa tego gracza ma nie być taka prosta, możliwy jest powrót do Kielc - tym razem na stałe.

Jednak 20-latek jako gracz Rakowa musiał wrócić do klubu. Sam Raków natomiast zdecydował się zwolnić go z treningów. Jest to próba wywarcia na nim presji do podjęcia szybszej decyzji dotyczącej przyszłości.

„Xavier Dziekoński został zwolniony z treningów do czasu wyjaśnienia przyszłości kontraktowej” - Napisali mistrzowie Polski z 2023 roku.

W kwietniu Kamil Kuzera w rozmowie z naszym portalem wypowiadał się o Dziekońskim w następujący sposób: - Przede wszystkim też Xavier nie zawala, daje nam dużo opcji w rozegraniu piłki, jest skuteczny w tym, co robi, jestem z niego zadowolony, oby tak trzymał, bo myślę, że dzisiaj jest jednym z lepszych bramkarzy w Ekstraklasie.

W kadrze „Medalików” na przygotowania znajdują się następujący bramkarze: Dušan Kuciak, Muhamed Šahinović, Kacper Trelowski, Jakub Mądrzyk, Jakub Rajczykowski.