Jeden z trzech najlepszych bramkarzy Ekstraklasy zmienia klub. Teraz Lechia!

Jeden z trzech najlepszych bramkarzy Ekstraklasy zmienia klub. Teraz Lechia!
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Sebastian Staszewski

Jak poinformował Sebastian Staszewski, Lechia Gdańsk pozyska Zlatana Alomerovicia.

Serbski bramkarz przed rokiem przeniósł się do LOTTO Ekstraklasy po jednym roku spędzonym na bezrobociu. Wychowanek Borussii Dortmund nigdy nie otrzymał szansy w pierwszym zespole klubu z Signal Iduna Park, ale zdarzało mu się siedzieć na ławce rezerwowych. Z BVB odszedł, by sprawdzić się w innym otoczeniu i dołączył do Kaiserslautern za 200 tysięcy euro.

W ówczesnym drugoligowcu dostał tylko jedną szansę i od razu wpuścił cztery bramki z Fortuną Düsseldorf, która dzięki temu wygrała 4-3. Po jednym roku umowa Serba został rozwiązana, a on mógł poszukać nowego pracodawcy. Znalazł go niemal 12 miesięcy później, związując się z Koroną Kielce.

W Polsce 26-latek rozegrał 21 spotkań w LOTTO Ekstraklasie, wpuszczając 27 bramek i 7 razy zachowując czyste konto. Kielczanie nie zdecydowali się na aktywowanie zapisu o automatycznym przedłużeniu umowy o jeden sezon, z czego zamierza skorzystać Lechia Gdańsk. Co ciekawe, Alomerović został nominowany przez dziennikarzy (obok Arkadiusza Malarza i Tomasza Loski) do nagrody bramkarza sezonu, ale ostatecznie otrzymał ją gracz Legii.

26-latek w poniedziałek ma pojawić się w Gdańsku, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze trzyletni kontrakt. Zgodnie ze słowami dziennikarza „Sport.pl”, Lechia jest również gotowa na sprzedaż Dušana Kuciaka, jeśli tylko otrzyma dobrą ofertę.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund OFICJALNIE: Emre Can na stałe w Borussii Dortmund 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy