JEDENAŚCIE czerwonych kartek w meczu o Trofeo de Campeones. Arbiter niebawem poprowadzi mecze na Mistrzostwach Świata [WIDEO] fot. Shutterstock

Wczorajsza końcówka spotkania o Trofeo de Campeones w Argentynie przeszła do historii prawdopodobnie w najbrzydszej z możliwych wersji. Po dogrywce Racing Club pokonał Boca Juniors 2:1, ale bardziej niż wynik w pamięć zapadnie 11 czerwonych kartek pokazanych przez arbitra Facundo Tello.

Z biegiem czasu wiele wskazywało na to, że spotkanie rozgrywane na Estadio La Pedrera w San Luis upłynie spod znaku przebiegnie spod znaku nieczystych zagrań i mało efektownej gry. Do 22. minuty obie drużyny zdobyły po jednej bramce. To by było na tyle, jeżeli chodzi o regulaminowy czas gry.

Przez resztę 90 minut widowisko zaczęło ukazywać coraz to brzydsze sceny. Sędzia wyciągnął w tym okresie osiem żółtych kartek. Kiedy już obie ekipy czekały tylko na dogrywkę, w doliczonym czasie doszło do bójki między zawodnikami - Sebastianem Villą (Boca Juniors) i Johanem Carbonero (Racing Club). Ten incydent musiał zakończyć się wykluczeniem obu panów z dalszej rywalizacji.

W dziesiątej minucie dogrywki doszło do kolejnego osłabienia. Tym razem za drugą żółtą kartkę murawę opuścił Alan Varela.

Kulminacją zdarzeń było trafienie pieczętujące zdobycie trofeum przez Carlosa Alcaraza. Pomocnik celebrował strzelenie kluczowego gola w 118. minucie rywalizacji. Po dłuższej chwili świętowanie zmiennika doprowadziło do furii kilku zawodników Boca, którzy popychali go, ciągnęli za ucho i rzucili w niego piłką.

Po tym, jak kurz opadł, sędzia Tello postanowił ukarać za niepożądane zamieszanie aż sześciu uczestników Boca Juniors oraz dwóch z obozu Racingu Club, w tym bohatera jednej z ostatnich akcji. W efekcie przed końcowym gwizdkiem wylecieli Luis Advincula, Carlos Zambrano, Dario Benedetto, Diego González, Frank Fabra (za drugą żółtą), trener Hugo Ibarra (Boca), Alcaraz oraz Jonathan Galván.

Łącznie w całym wydarzeniu sędzia pokazał 11 czerwonych i żółtych kartek.

Facundo Tello to jeden z sześciu piłkarskich rozjemców z Ameryki Południowej desygnowanych przez FIFA na najbliższy mundial w Katarze, który rozpocznie się 20 listopada. 40-latek urodził się w Buenos Aires i w całej swojej karierze poprowadził 118 spotkań na poziomie Primera División.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”