Jednak 23 miliony euro?! Bayern Monachium finalizuje duży transfer w ramach Bundesligi

2024-06-13 10:10:17; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Jednak 23 miliony euro?! Bayern Monachium finalizuje duży transfer w ramach Bundesligi Fot. MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Kicker

Bayern Monachium będzie miał nowego defensora w postaci Hirokiego Itō - informuje „Kicker”. Japończyk przenosi się do Bawarii z VfB Stuttgart w ramach definitywnej transakcji. Wcześniej chciał go też między innymi Tottenham.

Bayern Monachium nie próżnuje i po zatrudnieniu Vincenta Kompany'ego rusza na rynek transferowy. O krok od przenosin do Bawarii jest między innymi João Palhinha, ale na tym na pewno trzecia drużyna poprzedniego sezonu Bundesligi nie poprzestanie. Priorytetem dodatkowo było wzmocnienie defensywny.

Prowadzono zatem rozmowy w kwestii wykupu z Bayeru Leverkusen Jonathana Taha. Na razie jednak nie ma porozumienia między stronami, a rozbieżności finansowe są dosyć spore. Możliwe więc, że finalnie transakcja nie dojdzie do skutku.

W tle natomiast Bayern dopina inny transfer, a według wieści „Kickera” nowym zawodnikiem 33-krotnego mistrza Niemiec zostanie Hiroki Itō. Ten ma trafić do Monachium z VfB Stuttgart w ramach wolnego transferu. Jeśli chodzi natomiast o szczegóły transakcji, to tu panuje pewna rozbieżność, ponieważ zdaniem Christiana Falka wpłacono w tym przypadku klauzulę wykupu, opiewającą na 30 milionów euro.

Inny pogląd na sprawę prezentuje natomiast „Kicker”, bo według wieści tego źródła, Bayern dogadał się z VfB Stuttgart na nieco inne warunki. Te zakładają przenosiny za 23 miliony euro samej podstawy. Ta kwota może wzrosnąć do 28 milionów euro w ramach bonusów, jeśli uda się wypełnić pewne założenia.

25-latek to elastyczne rozwiązanie dla Kompany'ego. Może bowiem występować zarówno na boku obrony, jak i w roli stopera, co daje Belgowi spore pole manewru. Do wicemistrza Niemiec trafił w lipcu 2021 roku łącznie za 500 tysięcy euro. Ostatni sezon w jego wykonaniu to 29 meczów oraz dwie asysty.