Jedno nazwisko, trzech gigantów Premier League. Arsenal, Chelsea i Manchester United kuszą działacza

Jedno nazwisko, trzech gigantów Premier League. Arsenal, Chelsea i Manchester United kuszą działacza fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports

Jak donosi Sky Sports, Paul Mitchell nieustannie wzbudza zainteresowanie czołowych klubów Premier League.

Anglik na początku zeszłego roku został szefem skautów RB Lipsk. Wcześniej pełnił tę funkcję w MK Dons, Southampton oraz Tottenhamie. 37-latek cały czas zbiera bardzo dobre recenzje za swoją pracę i dlatego znalazł się na celownikach bogatszych klubów. Według Sky Sports zatrudnić w charakterze dyrektora sportowego chcą go Arsenal, Chelsea i Manchester United.

Giganci Premier League najprawdopodobniej będą musieli jednak obejść się smakiem. Obecna umowa Mitchella z Lipskiem wygasa 30 czerwca 2020 roku, ale władze niemieckiej drużyny już przygotowały dla niego nowy, lukratywny kontrakt ważny do 2025 roku. Zwiększyłby on rolę działacza w klubie.

Angielskie kluby musiałyby więc nie tylko przebić ofertę Lipska, ale i przekonać do powrotu do ojczyzny samego Mitchella na co się nie zanosi.

Działaczowi przypisuje się transfery m.in. Sadio Mané i Dušana Tadicia do Southampton czy Toby'ego Alderweirelda i Dele Allego do Tottenhamu. Szacuje się, że na sprzedaży piłkarzy pozyskanych przez Mitchella Lipsk już teraz mógłby zarobić dwa razy więcej pieniędzy niż na nich wydał.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy