Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego

Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego fot. TVP Sport
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Niech Gadają [Kanał Sportowy]

Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek wziął udział w programie „Niech Gadają” emitowanym za pośrednictwem Kanału Sportowego.

15 listopada 2020 roku reprezentacja Polski prowadzona wówczas przez Jerzego Brzęczka udała się do Włoch na starcie z zespołem Roberta Manciniego.

Aspiracje przed tym meczem były naprawdę spore, ale obecnie Mistrzowie Europy szybko sprowadzili gości na ziemię. Wygrali to spotkanie Ligi Narodów rezultatem 2-0.

Wynik zszedł jednak później na drugi plan. Wszystko przez sytuację, do której doszło po potyczce. Wtedy to przed kamerami stanął kapitan „Biało-czerwonych”, który na pytanie o taktykę, odpowiedział ośmioma sekundami milczenia.

Ta sytuacja przeszła w pewien sposób do historii i, jak się później okazało, mogła w znacznym stopniu przyczynić się do zwolnienia selekcjonera.

Teraz głos w sprawie postanowił zabrać sam Jerzy Brzęczek. 50-latek wziął udział w programie „Niech Gadają” na antenie Kanału Sportowego.

- Po meczu zawodnikowi towarzyszą ogromne emocje. Tym bardziej po takim meczu, jaki zagraliśmy wtedy we Włoszech. Przed nim byliśmy liderem grupy i jechaliśmy tam z ogromnymi nadziejami. Remis z Włochami i triumf nad Holandią dawały nam pierwsze miejsce na koniec Ligi Narodów - stwierdził.

- Zagraliśmy we Włoszech jedno z najsłabszych spotkań. Nie zrealizowaliśmy założeń. Robert nie miał tam przecież żadnej sytuacji i był sfrustrowany. Po meczu miał w głowie czarną dziurę. To się zdarza. Rozmawialiśmy później o tym - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy