Jest chętny na Coutinho!

Jest chętny na Coutinho!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Cadena Ser

Przedstawiciele Philippe Coutinho szukają mu nowego klubu w Premier League. Jak podaje Cadena SER, na ten moment zainteresowanie pozyskaniem Brazylijczyka wykazała tylko Chelsea.

Informacje o możliwym odejściu 26-latka z Barcelony pojawiały się już wcześniej. Po przegranym dwumeczu „Dumy Katalonii” w Lidze Mistrzów z Liverpoolem ESPN podał, że mogący grać na skrzydle i „dziesiątce” zawodnik będzie pierwszą ofiarą odpadnięcia mistrza Hiszpanii z Champions League.

Według dziennikarzy Cadena SER z klubów Premier League tylko Chelsea pozytywnie zareagowała na działania przedstawicieli Coutinho. Wszystko wskazuje na to, że jeśli Stamford Bridge opuści Eden Hazard, a jest on coraz bliżej transferu do Realu Madryt, „The Blues” będą dążyć do zakontraktowania w jego miejsce właśnie Brazylijczyka.

Problem w tym, że na Chelsea nałożono zakaz transferowy na dwa najbliższe okna. To wynik naruszenia przepisów przy sprowadzaniu niepełnoletnich zawodników. Londyński klub odwołał się od pierwotnej decyzji FIFA, ale światowa centrala piłkarska ją podtrzymała. „The Blues” pozostało jednak jeszcze odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie.

Odkąd Coutinho na początku 2018 roku przeniósł się na Camp Nou, zanotował 74 występy w barwach Barcelony. Na koncie ma 21 trafień i 11 asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy