Jest zgoda. Transfer Witsela!

Jest zgoda. Transfer Witsela!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild

Jak podaje „Bild”, letni transfer Axela Witsela jest już przesądzony.

Pierwsze informacje na temat możliwych przenosin belgijskiego pomocnika z Tianjin Quanjian do Borussii Dortmund pojawiły się kilkanaście dni temu. Zdaniem mediów 29-latek zdążył już przejść testy medyczne przed transferem, ale transakcję blokowali Chińczycy, którzy upierali się, że klauzulę wpisaną w kontrakt Witsela (opiewa na około 20 milionów euro) można aktywować wyłącznie w momencie, gdy otwarte jest okno transferowe w Państwie Środka. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że strony doszły do porozumienia. „Bild” pisze, że sprawa jest załatwiona. Umowa Witsela z Borussią będzie ważna do 30 czerwca 2022 roku. Zgodnie z nią ma zarabiać nawet 10 milionów euro rocznie. 

Belg, który kilka tygodni temu sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata, w poniedziałek dołączy do drużyny z Dortmundu, która przebywa obecnie na zgrupowaniu. 

Dla Witsela jest to powrót do Europy po półtora roku. Do Tianjin trafił on z Zenitu Sankt-Petersburg i od tamtej pory rozegrał w koszulce chińskiej drużyny 47 spotkań. Strzelił w nich sześć goli i zaliczył trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy