Jeszcze jeden Polak łączony z Genoą

Jeszcze jeden Polak łączony z Genoą
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tuttomercatoweb

Świetna skuteczność Krzysztofa Piątka w barwach Genoi zrobiła swoje. Włoskie media łączą z klubem z Ligurii kolejnego polskiego napastnika, a mianowicie Mariusza Stępińskiego.

Mający na koncie 13 trafień w Serie A Piątek jest o krok od transferu do Milanu. 23-latek doszedł już do porozumienia z działaczami „Rossonerich” w sprawie kontraktu indywidualnego, a bliskie tego są również kluby. Transakcja zostanie potwierdzona najprawdopodobniej po weekendzie.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że następcą Piątka w Genoi może zostać Karol Świderski z Jagiellonii Białystok. 21-latek najprawdopodobniej trafi jednak do PAOK-u.

Według Tuttomercatoweb w orbicie zainteresowań Genoi znalazł się tymczasem Stępiński. Równolatek Piątka od kilku tygodni łączony jest z opuszczeniem Chievo. Jeśli klub z Genui faktycznie podejmie próbę zakontraktowania Polaka, zapewne będzie rywalizował o jego podpis z Parmą.

Stępiński trafił do Chievo w 2017 roku, na początku będąc tam wypożyczonym z Nantes. Kilka miesięcy temu włoski zespół go wykupił. Bilans czterokrotnego reprezentanta Polski z tego sezonu to 18 występów, cztery gole i asysta.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy