Jevtić zapowiedział swoje odejście z Lecha

Jevtić zapowiedział swoje odejście z Lecha
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Przegląd Sportowy

Darko Jevtić nie ukrywa, że sezon 2019/2020 będzie prawdopodobnie jego ostatnim w Lechu Poznań.

Urodzony w Bazylei ofensywny pomocnik trafił do klubu z województwa wielkopolskiego w 2014 roku. Od tamtej pory rozegrał w koszulce „Kolejorza” 181 spotkań, notując w nich 34 trafienia i 42 asysty. W tym sezonie 26-latek jest kapitanem poznańskiego zespołu.

- Bardzo się cieszę, że jestem w Poznaniu ponad pięć lat, nie będzie mi łatwo odejść. Ale kiedy tu trafiałem, planowałem, że moja kariera będzie wyglądała inaczej. Sądziłem, że wcześniej przeniosę się do lepszej ligi. Dwa lata temu miałem bardzo dobry sezon. Wtedy miałem zakodowane w głowie, że to moje ostatnie dni w Polsce. Tak się nie stało. Nie miałem z tym problemu, umiem szybko się zaadaptować do nowej sytuacji. Zostałem, właśnie leci szósty rok.

- Czy to mój ostatni sezon tutaj? Myślę, że tak. Po poprzednim chciałem zostać, pokazać, że to, co mówią ludzie, nie jest prawdą. Zobaczymy, czy mi się to uda, ale mocno wierzę, że w 2020 roku odejdę stąd jako wygrany - powiedział Jevtić w rozmowie z cyklu „Chwila z...” na łamach „Przeglądu Sportowego” (całość TUTAJ).

Jevtić był łączony z opuszczeniem Lecha już wiele miesięcy temu. Na początku roku wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniało się Crvenę zvezdę i Partizana Belgrad, Maccabi Hajfa, Birmingham City oraz Krasnodar.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy