Joachim Andersen chce transferu i pozostania w Premier League

Joachim Andersen chce transferu i pozostania w Premier League fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Jednym z największych odkryć kończącego się sezonu w Premier League jest Joachim Andersen, piłkarz wypożyczony z Olympique’u Lyon do Fulham. Duńczyk poczuł się w Anglii na tyle szczęśliwy, że chciałby w niej pozostać, a to oferuje mu Tottenham Hotspur - podaje Fabrizio Romano.

Środkowy obrońca już jakiś czas temu został uznany za spory talent, stąd wyjazd z ojczyzny do Twente Enschede, a następnie przeprowadzka do Sampdorii. W 2019 roku Olympique Lyon uznał, że gracz jest gotowy na wielki krok w swojej karierze i zapłacił za niego około 25 milionów euro podstawy plus pięciomilionowe bonusy.

Tak się jednak składa, że Duńczyk po zaledwie jednym sezonie spędzonym nad Sekwaną został oddany do Fulham. Co prawda tylko na wypożyczenie, ale teraz okazuje się, że jest on zdeterminowany, aby pozostać w Wielkiej Brytanii.

„Les Gones” nie zamierzają zatrzymywać blisko 25-latka na siłę i dokonali już jego wyceny. Francuzi zadowolą się kwotę 29 milionów euro.

Fabrizio Romano donosi, że do OL zgłosiło się kilka ekip zainteresowanych transferem definitywnym. Stoper znajduje się też na liście życzeń Tottenhamu Hotspur, a wcześniej pojawiały się doniesienia o zakusach ze strony Manchester United czy Leicester City.

Mając zatem na uwadze preferencje czterokrotnego reprezentanta Danii, coraz bardziej prawdopodobna jest jego przeprowadzka do Anglii na stałe,

Bilans Joachima Andersena z kampanii 2020/2021 to 31 meczów, gol i asysta. W Fulham z pewnością nie zostanie, gdyż klub spada do Championship.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy