João Félix chce zostać w Benfice

João Félix chce zostać w Benfice fot. Benfica
Karol Brandt
Źródło: BTV

Real Madryt, Juventus, Manchester City… Lista klubów zainteresowanych sprowadzeniem João Félixa jest naprawdę długa. Co na to 19-letni skrzydłowy? Planuje swoje pozostanie w Benfice.

Zawodnik, który ma już za sobą pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Portugalii, latem 2015 roku trafił do akademii Benfiki. W zespole z Lizbony szybko przeszedł przez kolejne etapy szkolenia, a już latem zeszłego roku został przeniesiony do pierwszej drużyny. 

Jego premierowy sezon w dorosłej piłce był wręcz doskonały. 19-latek przebojem wdarł się do podstawowego składu, a za zaufanie odwdzięczył się 20 trafieniami (trzeci najlepszy wynik w klubie) oraz 11 finalnymi podaniami. Nic więc dziwnego, że trafił on na radary wielu możnych ekip. W tym gronie znalazły się m.in. Real Madryt, Juventus czy Manchester City. Mistrzowie Anglii mieli być nawet faworytem do jego angażu.

Tymczasem Félix udzielił wywiadu telewizji klubowej i zapewnił, że jego celem jest pozostanie w Benfice.

- Moja przyszłość? Czas pokaże. Jestem tu bardzo szczęśliwy, uwielbiam klub i fanów. Chcę grać w piłkę i dobrze się bawić, a potem wszystko dzieje się samoistnie. Jestem bardzo szczęśliwy w Benfice - powiedział.

Skrzydłowy pochwalił także pomysł dyrekcji na budowanie kadry zespołu.

- Gracze, którzy przybyli do pierwszej drużyny, mają dużo jakości i bardzo silną mentalność. Myślę, że dzięki tej drużynie, mieszance młodych i nieco bardziej doświadczonych graczy, mamy ogromną szansę na zawojowanie Europy – dodał.

Przypomnijmy, że „Orły” zajęły w portugalskiej ekstraklasie pierwsze miejsce. Tym samym jesienią zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. 


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy