Joe Hart żegna się z Premier League. Druga zagraniczna przygoda

Joe Hart żegna się z Premier League. Druga zagraniczna przygoda fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Joe Hart zasili szeregi Celticu - poinformował Fabrizio Romano.

Pozostanie w zespole Hugo Llorisa oraz sprowadzenie na zasadzie wypożyczenia Pierluigiego Golliniego z Atalanty przekreśliło w praktyce szanse Joe Harta na odgrywanie jakiejkolwiek istotnej roli w szeregach Tottenhamu w nadchodzącym sezonie.

W związku z tym 34-letni bramkarz zaczął rozglądać się za nowym miejscem pracy i wzbudził zainteresowanie swoją osobą ze strony Celticu.

Klub z Londynu nie zamierzał sprawiać żadnych problemów byłemu graczowi Manchesteru City, West Hamu United czy Burnley i zezwolił mu na prowadzenie indywidualnych rozmów z drużyną z Glasgow, które zakończyły się osiągnięciem pełnego porozumienia.

Fabrizio Romano przekonuje, że wszystkie niezbędne kwestie pomiędzy zainteresowanymi stronami zostały już ustalone i 75-krotny reprezentant Anglii jeszcze w tym tygodni dołączy do „The Bhoys” oraz na mocy zawartej wkrótce długoterminowej umowy będzie inkasował 15 tysięcy funtów tygodniowo.

Hart trafił do Tottenhamu w sierpniu 2020 roku i od tego momentu pełnił funkcję zmiennika Llorisa, który pozwolił mu zająć jego miejsce między słupkami tylko w 10 meczach, zachowując przy tym pięć czystych kont.

Anglik będzie w szkockim zespole rywalizował o miejsce w składzie z Vasilisem Barkasem oraz Scottem Bainem.

Przeprowadzka 34-latka w granicach Wysp Brytyjskich będzie dla niego drugą przeprowadzką poza rodzimy kraj. Wcześniej na zasadzie wypożyczenia postanowił spróbować swoich sił we włoskim Torino w sezonie 2016/2017.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Kamil Grabara o Rafale Gikiewiczu: On myśli, że jest fajny. Jest pięć razy bardziej wkurw****** ode mnie Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Jerzy Brzęczek skomentował słynne osiem sekund Roberta Lewandowskiego Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski U-21 na październikowe mecze kwalifikacji Mistrzostw Europy [OFICJALNIE] Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Timo Werner miał już podpisany kontrakt z Bayernem Monachium Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Biblioteka Transfery.info (19): Polski Brazylijczyk z przepisem na dobre życie i... idealny ryż. Recenzja autobiografii Ediego Andradiny Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony Sergi Roberto i Gerard Piqué odpowiadają Ronaldowi Koemanowi. Dwugłos wewnątrz FC Barcelony OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra OFICJALNIE: Kamil Piątkowski kontuzjowany. W tym roku już nie zagra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy