Joelinton coraz bliżej Newcastle. „Sroki” pobiją swój rekord

Joelinton coraz bliżej Newcastle. „Sroki” pobiją swój rekord fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Kicker

Przenosiny Joelintona z Hoffenheim do Newcastle United są na ostatniej prostej.

Władze „Srok” próbowały pozyskać 22-letniego napastnika już zimą. Wtedy nie udało się przeprowadzić jego transferu, ale wszystko wskazuje na to, że lada moment Newcastle osiągnie swój cel. „Kicker” pisze, że finalizacja transakcji spodziewana jest nawet w poniedziałek.

Przez media przewijają się różne kwoty w kontekście transferu Brazylijczyka. Najprawdopodobniej Newcastle zapłaci za niego 40 milionów euro, bijąc swój transferowy rekord. Do tej pory „Sroki” nigdy nie wydały na jednego zawodnika więcej niż 25 milionów (na szczycie listy są Miguel Almirón i Michael Owen).

Joelinton trafił do Hoffenheim w 2015 roku ze Sport Recife. Sezony 2016/2017 i 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Rapidzie Wiedeń, gdzie strzelił 21 goli w 79 spotkaniach.

Jeśli chodzi o ostatnie rozgrywki, Brazylijczyk wybiegał 28 razy na murawy Bundesligi. Zdobył siedem bramek i zanotował siedem asyst. Do tego dorzucił trzy trafienia w Pucharze Niemiec i jedno w Lidze Mistrzów.Przypomnijmy, że niedawno nowym menedżerem Newcastle został Steve Bruce. 58-latek wszedł w buty Rafy Beníteza.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy