Jona Niemiec może grać dla Polski

2024-09-21 15:51:58; Aktualizacja: 6 dni temu
Jona Niemiec może grać dla Polski Fot. Pro Shots Photo Agency / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info | Przegląd Sportowy

W sobotnim meczu szóstej kolejki 2. Bundesligi Fortuna Düsseldorf zremisowała z 1. FC Köln 2:2. Punkt gospodarzom w samej końcówce spotkania uratował Jona Niemiec. Mowa o zawodniku mającym polskie korzenie.

Fortuna Düsseldorf podejmowała 1. FC Köln na swoim stadionie. W 21. minucie zespół gości objął prowadzenie po golu Erica Martela. Dość szybko wyrównał Emmanuel Iyoha. W drugiej połowie ekipa z Kolonii ponownie mogła cieszyć się z korzystnego wyniku po bramce Lintona Mainy. Wydawało się, że mecz zakończy się rezultatem 1:2, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry punkt gospodarzom uratował Jona Niemiec.

23-letni skrzydłowy lub środkowy napastnik, który trafił do Fortuny w 2021 roku, strzelił gola w drugim kolejnym meczu drugiej ligi niemieckiej. Przed tygodniem zdobył bramkę przeciwko Herthcie. W obu przypadkach wszedł na murawę z ławki rezerwowych.

Nie byłoby to może aż tak ciekawe, gdyby nie fakt, że Niemiec ma polskie korzenie. On sam urodził się już za zachodnią granicą, ale jak można przeczytać na łamach „Przeglądu Sportowego”, w naszym kraju na świat przyszedł jego ojciec.

Na razie to tylko ciekawostka, ale biorąc pod uwagę podobne przypadki z przeszłości, media zapewne podchwycą temat potencjalnej gry zawodnika w reprezentacji Polski. Zwłaszcza jeśli nie spuści z tonu na murawie.

W poprzednim sezonie Niemiec uzbierał trzy trafienia i pięć ostatnich podań w 2. Bundeslidze. Z reguły nie przebywał na boisku w pełnym wymiarze czasu.

Fortuna z dorobkiem 14 punktów jest aktualnie liderem jej tabeli.