Jonathan Clauss czuje się „zdradzony” przez Didiera Deschampsa

Jonathan Clauss czuje się „zdradzony” przez Didiera Deschampsa fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RMC Sport

Czołowa postać Olympique’u Marsylia, Jonathan Clauss, nie przyjął dobrze decyzji Didiera Deschampsa o braku powołania na Mistrzostwa Świata. Francuski selekcjoner do Kataru zabierze 25 zawodników, rezygnując właśnie z usług 30-latka.

Wychowanek Racingu Strasbourg latem zasilił szeregi zespołu z Lazurowego Wybrzeża, odnajdując się momentalnie w koncepcji trenera Igora Tudora. Wszechstronny zawodnik, mogący z powodzeniem operować również na bokach obrony, pełni w tym sezonie ważną rolę w szeregach wicemistrzów Francji, co uwydatniają liczby.

Clauss w kampanii 2022/2023 meldował się dotychczas na murawie 19-krotnie, w tym sześciokrotnie w Lidze Mistrzów, w której jego zespół zajął ostatnie miejsce w grupie. Występy te okrasił golem i aż sześcioma asystami.

W ostatnich miesiącach kariera nominalnego pomocnika wyraźnie wskoczyła na wyższy poziom. 30-latek 25 marca bieżącego roku zadebiutował w narodowych barwach, notując drobny, dwuminutowy, epizod w towarzyskiej rywalizacji z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Od tego momentu piłkarz OM cieszył się sporym zaufaniem selekcjonera „Trójkolorowych”, Didiera Deschampsa, który dał mu szansę jeszcze w pięciu kolejnych spotkaniach. Wydawało się więc, iż udział Claussa na katarskiej imprezie jest pewny, o czym informowały francuskie media.

Finalnie prawonożny zawodnik biletu do Kataru nie otrzymał. Jak podaje „RMC Sport”, były piłkarz RC Lens czuje się „zdradzony”, nie potrafiąc zrozumieć tej decyzji.

Dodatkowo, 30-latek nie został uprzedzony o takiej możliwości. Ten miał już udzielić specjalnego wywiadu w telewizji o powołaniu, lecz na wskutek środowych zdarzeń odwołał zaplanowaną rozmowę.

Brak jakiejkolwiek informacji o braku uwzględnienia w kadrze rozsierdził Claussa, który uważa zachowanie Deschampsa za przejaw czystej arogancji i braku taktu.

W składzie mistrzów świata z 2018 roku zabrakło jeszcze miejsca dla Ferlanda Mendy'ego. Oczywiście, z powodu kontuzji, na katarskich boiskach nie ujrzymy też dwójki środkowych pomocników - Paula Pogby oraz N'Golo Kanté i bramkarza Mike'a Maignana.

***

OFICJALNIE: Reprezentacja Francji na Mistrzostwa Świata w Katarze

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy