Jonathan Clauss czuje się „zdradzony” przez Didiera Deschampsa

Jonathan Clauss czuje się „zdradzony” przez Didiera Deschampsa fot. A.Taoualit / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: RMC Sport

Czołowa postać Olympique’u Marsylia, Jonathan Clauss, nie przyjął dobrze decyzji Didiera Deschampsa o braku powołania na Mistrzostwa Świata. Francuski selekcjoner do Kataru zabierze 25 zawodników, rezygnując właśnie z usług 30-latka.

Wychowanek Racingu Strasbourg latem zasilił szeregi zespołu z Lazurowego Wybrzeża, odnajdując się momentalnie w koncepcji trenera Igora Tudora. Wszechstronny zawodnik, mogący z powodzeniem operować również na bokach obrony, pełni w tym sezonie ważną rolę w szeregach wicemistrzów Francji, co uwydatniają liczby.

Clauss w kampanii 2022/2023 meldował się dotychczas na murawie 19-krotnie, w tym sześciokrotnie w Lidze Mistrzów, w której jego zespół zajął ostatnie miejsce w grupie. Występy te okrasił golem i aż sześcioma asystami.

W ostatnich miesiącach kariera nominalnego pomocnika wyraźnie wskoczyła na wyższy poziom. 30-latek 25 marca bieżącego roku zadebiutował w narodowych barwach, notując drobny, dwuminutowy, epizod w towarzyskiej rywalizacji z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

Od tego momentu piłkarz OM cieszył się sporym zaufaniem selekcjonera „Trójkolorowych”, Didiera Deschampsa, który dał mu szansę jeszcze w pięciu kolejnych spotkaniach. Wydawało się więc, iż udział Claussa na katarskiej imprezie jest pewny, o czym informowały francuskie media.

Finalnie prawonożny zawodnik biletu do Kataru nie otrzymał. Jak podaje „RMC Sport”, były piłkarz RC Lens czuje się „zdradzony”, nie potrafiąc zrozumieć tej decyzji.

Dodatkowo, 30-latek nie został uprzedzony o takiej możliwości. Ten miał już udzielić specjalnego wywiadu w telewizji o powołaniu, lecz na wskutek środowych zdarzeń odwołał zaplanowaną rozmowę.

Brak jakiejkolwiek informacji o braku uwzględnienia w kadrze rozsierdził Claussa, który uważa zachowanie Deschampsa za przejaw czystej arogancji i braku taktu.

W składzie mistrzów świata z 2018 roku zabrakło jeszcze miejsca dla Ferlanda Mendy'ego. Oczywiście, z powodu kontuzji, na katarskich boiskach nie ujrzymy też dwójki środkowych pomocników - Paula Pogby oraz N'Golo Kanté i bramkarza Mike'a Maignana.

***

OFICJALNIE: Reprezentacja Francji na Mistrzostwa Świata w Katarze

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Dlatego nie ma jeszcze werdyktu w sprawie skandalu na meczu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy