Jonathan David, lider klasyfikacji strzelców Ligue 1, z hitowym transferem do Premier League?!

Jonathan David, lider klasyfikacji strzelców Ligue 1, z hitowym transferem do Premier League?! fot. CHRISTOPHE SAIDI/Sipa/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: London Evening Standard

Jonathan David to drugi po Dominicu Calvertcie-Lewinie kandydat do wzmocnienia pozycji napastnika w Arsenalu podczas letniego okna transferowego - podaje „London Evening Standard”.

„Kanonierzy” chcą odmłodzić linię ataku, a 24-latek i 21-latek spełniają ich kryteria. Anglik jest jednak poza grą już od sierpnia i jakby tego było mało, Everton oczekuje za niego ponad 60 milionów funtów. Mając to na uwadze, niewykluczone, że londyńczycy zdecydują się na drugą opcję.

Kanadyjczyk nie miał łatwego wejścia do Lille OSC, ale obecnie strzela jak natchniony. W Ligue 1 zdobył już 11 bramek i nie ma pod tym względem sobie równych. Wysoka dyspozycja „Icemana” zwróciła uwagę Arsenalu, dlatego klub postanowił zacząć go ponownie obserwować. Wcześniej robił to, gdy grał on jeszcze dla Gentu.

Jonathan David mierzy 180 centymetrów wzrostu. Wyróżnia go ogromna dynamika i spora wszechstronność. Może bowiem występować za środkowym napastnikiem, na szpicy oraz jako rozgrywający.

24-krotny reprezentant Kanady nieco ponad rok temu kosztował 27,5 miliona euro plus bonusy.

***

Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy