Jorge Jesus uruchomił kontakty. Benfica walczy o zimowy transfer defensora

Jorge Jesus uruchomił kontakty. Benfica walczy o zimowy transfer defensora fot. A.RICARDO / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Santos FC | A Bola

Przedstawiciele Santosu poinformowali o otrzymaniu dwóch ofert za Lucasa Veríssimo. Obie są obecnie analizowane i wkrótce zostanie podjęta decyzja o ich zaakceptowaniu lub odrzuceniu.

Jorge Jesus za sprawą swojego niezwykle udanego rocznego pobytu na ławce trenerskiej Flamengo miał okazję do przyjrzenia się z bliska występującym tam zawodnikom.

Spośród nich całkiem pokaźna liczba piłkarzy wpadła mu w oko, co postanowił wykorzystać na stanowisku pierwszego szkoleniowca Benfiki. Dzięki temu zespół z Lizbony mógł latem pochwalić się sprowadzeniem trzech graczy z Ameryki Południowej - Pedrinho z Corinthains (jego transfer został potwierdzony przez objęciem klubu przez Jesusa), Gilberto z Fluminense i Évertona z Grêmio.

Ekipa z Estádio da Luz nie zamierza na tym poprzestać i będzie zimą dążyła do nawiązania współpracy z Lucasem Veríssimo z Santosu.

Dziennikarze „A Boli” uważają, że drużyna z Portugalii przedstawiła za środkowego obrońcę ofertę wypożyczenia z zawarciem obowiązkowego wykupu za kwotę wynoszącą 7 milionów euro po zakończeniu sezonu.

Do medialnych doniesień na temat sytuacji 25-letniego zawodnika postanowił odnieść się sam brazylijski klub, który za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformował o otrzymaniu dwóch propozycji za swojego wychowanka.

„Pełniący obowiązki prezydenta Orlando Rollo pragnie wyjaśnić, że ​​nie udzielił żadnego wywiadu mediom w Portugalii, odnosząc się do negocjacji transferu Lucasa Veríssimo. Prezydent informuje jednocześnie, że ​​za tego gracza wpłynęły do klubu dwie propozycje - jedna z Arabii Saudyjskiej, a druga z Portugalii. Obie są obecnie analizowane przez Komitet Zarządzający oraz zostaną przekazane Radzie Fiskalnej. Te oferty zostaną poddane pod dyskusję 17 listopada na posiedzeniu Rady, zgodnie z wymogami statutu Santos FC, przestrzeganymi przez obecny Komitet Zarządzający” - czytamy w komunikacie.

Media z Półwyspu Iberyjskiego uważają, że drugim zespołem zabiegającym o względy środkowego obrońcy jest Al-Nassr.

Veríssimo jest związany przez całą swoją dotychczasową karierę wyłącznie z Santosem. W sumie w jego barwach rozegrał do tej pory 175 spotkań, w których zdobył siedem bramek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy